جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته رئیس سازمان صمت گیلان، بهره برداری اصولی و فنی از مواد معدنی باید اولویت اول بهره برداران معادن باشد و عدم رعایت اصول فنی در معادن باعث سلب صلاحیت معدن کار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، فرهاد دلق پوش ظهر امروز در جلسه شورای معادن گیلان با بیان اینکه بهره برداری اصولی و فنی از مواد معدنی باید اولویت اول بهره برداران معادن باشد، اظهار کرد: عدم رعایت اصول فنی در معادن باعث سلب صلاحیت معدن کار خواهد شد

وی با اشاره به اینکه سازمان نظام مهندسی معدن توسط مسؤولان فنی حسب قانون بر معادن نظارت خواهند داشت، افزود: این موضوع نافع مسؤولیت حفاظت فنی و برداشت اصولی بهره برداران معادن نخواهد بود و همواره باید به طور دقیق روند فنی برداشت مواد معدنی را رعایت و به سازمان گزارش کنند.

رئیس سازمان صمت گیلان با تأکید بر انجام وظایف نظارتی سازمان نظام مهندسی معدن بر معادن استان گیلان، بیان کرد: نظام مهندسی معدن همچون نظام مهندسی ساختمان بایستی به تکالیف خود به طور کامل عمل کند تا شاهد مخاطرات در فعالیت های معدنی نباشیم.

دلق پوش با اشاره به این که که در گذشته مجوزهایی صادر شده که مبانی علمی و فنی نداشته است، تصریح کرد: بازنگری و رصد فعالیت های برخی از معادن نشانگر این است که صدور برخی از آنها بر مبنای سهل الوصول بودن و تشخیص ظاهری بوده و نکات فنی و اصول علمی به نحو مطلوب در آنها دیده نشده است که در برخی از آنها شاهد خسارات هستیم.

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر ساماندهی و سلب صلاحیت برخی از معادن مشکل دار و راکد یکی از اولویت های سازمان صمت گیلان بوده، افزود: در صدور مجوزهای جدید بیشترین حساسیت را داریم و برای صدور مجوز از ۱۵ مرجع رسمی و دستگاه مرتبط استعلام به عمل می آوریم و بعد از آن برای بهره بردار اجازه فعالیت صادر می شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان