جستجوگر خبری شهرستان شفت

در حالی که رقابت های بیس بال انتخابی تیم ملی موسوم به جام کاسپین هفته گذشته در شهر انزلی آغاز شده بود به بهانه قرمزشدن وضعیت کرونایی نیمه تمام باقی ماند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رقابت های بیس بال انتخابی تیم ملی موسوم به جام کاسپین که هفته گذشته در شهر انزلی آغاز شده بود، به بهانه قرمزشدن وضعیت کرونایی نیمه تمام باقی ماند، مسابقاتی که در آن قرار بود تیم گیلان در جمع چهار تیم دیگر به رقابت بپردازد تا در پایان سرمربی ایتالیایی تیم ملی بیس بال بتواند نفرات منتخبش را به اردوی تیم ملی دعوت کند.

این پیکار ها با حضور تیم های گیلان، تهران، قم، بوشهر و خراسان رضوی در زمین ورزشی گلشن منطقه آزاد بندرانزلی برگزار شد و ماجرای عجیبی منجر به تعطیل شدن آن شد.

در روز نخست این رقابت ها دو مسابقه برگزار شد که در دیدار نخست تیم قم با حساب هفت بر پنج از سد خراسان رضوی گذشت و در بازی بعدی تیم پوپلین گیلان با نتیجه ۱۵ بر ۹ مقابل تیم طیف تهران به به برتری رسید.

پس از بازی دوم که بین پوپلین گیلان و طیف تهران در نوبت عصر روز جمعه ۱۱ تیر برگزار شد مسؤولین تیم طیف تهران که از نتیجه ۱۵ بر ۹ بازی به نفع پوپلین گیلان ناراحت بودند ناراحتی خود را در ابتدا با یک نامه سرگشاده از پروتکل های بهداشتی مربوط به شرایط کرونا بروز دادند که قبل از این بازی دلیلی برای انتشار این نامه سرگشاده نمی دیدند. 

اما در روز دوم پس از برد مقتدرانه بوشهر مقابل خراسان گمان می رود نگرانی بیشتری بر تن طیف تهران نشست چون احتمال برد مقابل بوشهر نیز برای تهران چندان زیاد به نظر نمی رسید.

اینجا بود که بهانه تراشی ها قوت گرفت تا جایی که بازی عصر روز دوم که بین تیم های پوپلین گیلان و آرتان قم بود در ابتدا به دلیل کمبود توپ لغو شد در صورتی که عوامل اجرایی بلافاصله تدابیری برای به حداقل رساندن تلفات توپ اندیشیده و به مرحله اجرا رساندند و با ارسال توپ های جدید از تهران این بهانه مدت زیادی خریدار نداشت.

در نتیجه از فرصت های موجود که بهترین آن شرایط کرونا بود استفاده شد و بدون هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان و سرپرست کل این مسابقات، مُهر لغو مسابقات گیلان کوبیده شد.

حال سوال اینجاست، مگر قبل از برگزاری مسابقات نمی دانستند که در کشور شرایط کرونا وجود دارد و یا اینکه تفاوت ورزش بیسبال با ورزش هایی نظیر فوتبال چیست که در رده لیگ برتر، دسته یک، لیگ دو و لیگ سه در سراسر کشور در حال برگزاری هستند.

رییس انجمن بیسبال و سافت بال استان گیلان و سرپرست کل مسابقات انتخابی تیم ملی جام کاسپین در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تمام اینها بهانه است، پیش از مسابقات از شرایط زمین و اسکان بازدید به عمل آمد و نمایندگان انجمن بیسبال کشور آن را مورد تایید قرار دادند.

آرمان امیدی با اشاره به شرایط کرونا در کشور افزود: کرونا مختص گیلان نیست، کل کشور دو سال است با این شرایط سر می کنند و پروتکل هایی یکسان را رعایت می کنند، ضمن اینکه ما تماشاگر بیرونی نداشتیم، خانواده برخی از همین بازیکنان حاضر در مسابقات گاها برای تماشا مراجعه می کردند.

وی با اشاره به موضوع گم شدن توپ ها گفت: به نظرم این بهانه خنده داری است، شاید هفده یا هجده توپ گم شد که امری طبیعی است ضمن اینکه سرپرست فنی مسابقات باید تمهیدات لازم در پی گم شدن توپ ها را می کشید نه میزبان.

رییس انجمن بیسبال و سافت بال استان گیلان با اظهار ناراحتی بابت اتفاقات پیش آمده تصریح کرد: همگان می دانند که پیدا کردن حامیان مالی برای ورزش و بخصوص رشته ای مثل بیسبال چقدر سخت است، حال که این اتفاق افتاد و توانستیم مسابقاتی در سطح انتخابی تیم ملی را تحت پوشش اسپانسر قرار دهیم و حتی پخش مستقیم تلویزیونی برای فینال داشته باشیم اینگونه رفتارها عایدی جز ضربه زدن به بیسبال نخواهد داشت.

فاضل بازیار معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان نیز با تعجب از اتفاقی که در این مسابقات افتاد، اظهار کرد: هزینه های زیادی چه مالی و چه معنوی برای این مسابقات شده بود که لغو بدون دلیل آن می تواند ضربه هولناکی به آن بزند، از همین رو اعتراض و شکواییه خود را به صورت مکتوب به وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهیم کرد و از انجمن بیسبال و سافت بال کشور درخواست غرامت خواهیم نمود.

دعوت ۳۰ بازیکن به اردوی تیم ملی
بلافاصله بعد از لغو مسابقات، آندره، سرمربی ایتالیایی تیم ملی بیس بال، ۳۰ بازیکن منتخبش را برای حضور در اردوی تیم ملی که از ۲۶ تا ۳۱ تیر در شهر کرج دایر خواهد بود، دعوت کرد.

به گزارش فارس، تیم ملی بیس بال ایران خود را برای حضور در پانزدهمین دوره مسابقات بیس بال جام غرب آسیا با شرکت تیم های سریلانکا، پاکستان، هند، ایران، بنگلادش و نپال در روزهای ۶ تا ۱۱ مهر امسال به میزبانی ایران و در کرج آماده می کند که درنهایت ۲تیم برتر این رقابت ها جواز حضور در مسابقات بیس بال قهرمانی آسیا در آذر امسال در شهر تایچینگ تایوان را به دست می آورند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان