جستجوگر خبری شهرستان شفت

محمد غلامی مهاجم کهنه کار فوتبال ایران در پنجره زمستانی، خبر از پایان مسیر حرفه ای با پایان لیگ دسته دوم داده بود که امروز به حرفش عمل کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد غلامی از آن دسته فوتبالیست هایی به شمار می رود که حضور در تیم های پرشماری را تجربه کرده و از ۲۰ سال پیش مسیر حرفه ای خود را با چوکا در تالش آغاز کرد و پس از دو دهه در حالی تصمیم به خداحافظی گرفت که برای یکی از تیم های محبوب دوران بازیگری اش مانند سپیدرودِ رشت به میدان می رفت.

غلامی در کنار برخی بازیکنان دیگر از مهره های باتجربه نظرمحمدی در سپیدرود بود ولی این تیم که شروع بسیار بدی در مسابقات لیگ دسته دوم داشت و با حضور نظرمحمدی نظم خوبی پیدا کرد، درنهایت نتوانست به دسته اول بازگردد و در این بین محمد غلامی که امیدوار بود خداحافظی شیرینی با فوتبال داشته باشد و سپیدرود با او به دسته اول بازگردد این مهم برایش محقق نشد تا یکی از بهترین مهاجمان لیگ برتر فوتبال ایران در سال های اخیر، در دسته دوم با دنیای فوتبال خداحافظی کند. 

وی طی دو دهه حضور فعال در رده های مختلف فوتبال باشگاهی فوتبال ایران بیست بار تیم عوض کرد و برای تیم های مختلفی نظیر ملوان، سپیدرود، چوکا، پاس، استیل آذین، داماش، سپاهان به میدان رفت. 

مهاجمی که خیلی فرصت بازی در تیم های مدعی فوتبال ایران به او نرسید، ولی همواره قدرت بالای سرزنی و تمام کنندگی خود را به رخ حریفان می کشید و سرانجام توانست در تیم سپاهان افتخار قهرمانی لیگ را هم به دست بیاورد. 

غلامی در ۳۹ سالگی با آرزوی بازگرداندن سپیدرود به دسته اول زیر نظر نظرمحمدی بازی می کرد ولی این اتفاق برایش رقم نخورد و مصاف با علم و ادب تبریز که با تساوی یک بر یک تمام شد، آخرین حضور او در فوتبال را رقم زد و احتمالا او هم مانند برخی چهره های محبوب دیگر استان گیلان همانطور که در آخرین مصاحبه خود گفته، به زودی در کسوت مربی به میادین بازخواهد گشت و اینبار در نقشی جدید برای بازگرداندن تیم های گیلانی به سطح اول تلاش خواهد کرد. 

گفتنی است سپیدرود رشت در پایان، با ۲۶ بازی و ۳۷ امتیاز در رتبه پنجم گروه اول از لیگ دسته دو فوتبال ایران قرار گرفت و غلامی در این مسیر موفق به ثبت پنج گل در آخرین سال بازیگری شد تا نشان دهد هنوز هم مانند ۱۰ سال پیش که هر خط دفاعی ای را آزار می داد و حتی در بازی دوستانه تیم ملی مقابل برزیل موفق به گلزنی هم شد (گلی که به اشتباه مردود اعلام شد)، استعداد ذاتی برای باز کردن دروازه ها را فراموش نکرده است. 

محمد غلامی در مسیر طولانی حرفه ای خود، سه مرتبه برای قرمزپوشان فوتبال رشت بازی کرد؛ یکبار نیم فصل دوم لیگ برتر فصل ۹۶-۹۷ و یکبار هم نیم فصل دوم لیگ برتر ۹۷-۹۸. آخرین حضور او با پیراهن سپیدرود هم از ابتدای لیگ امسال رقم خورد و با پنج گل خاتمه یافت و همانطور که در پنجره زمستانی، خبر از پایان مسیر حرفه ای با پایان لیگ دسته دوم داده بود که امروز به حرفش عمل کرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان