جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به وجود برخی مشکلات در زمینه تولید برق و برنامه قطعی ها، گفت: شرکت توزیع و برق منطقه ای باید زمان دقیق خاموشی ها را از قبل اعلام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست با مجمع نمایندگان استان گیلان و موضوعات مطرح شده در این نشست، اظهار کرد: در این نشست به موضوعاتی همانند خشکسالی، کمبود منابع آب کشاورزی، کاهش تولید برق و قطعی ها بحث و گفتگو شد.

وی به افزایش شدید دما و مصرف برق در نیمه نخست تیر ماه امسال اشاره کرد و گفت: فعالیت رمز ارزها یکی از مؤلفه های ازدیاد مابه التفاوت میزان مصرف و تولید شد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه فاصله موجود میان تولید و مصرف، خاموشی ها در مناطق مختلف کشور از جمله گیلان را به دنبال داشت، افزود: برای بررسی و هماهنگی مدیریت این موضوع، جلسات مختلفی از جمله نشست امروز با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شده است.

وی بر لزوم بهره مندی از ظرفیت مشارکت مردم در جهت مصرف بهینه و صرفه جویی برق اشاره و اضافه کرد: برای کاهش آسیب ها، شرکت های توزیع و برق منطقه ای استان موظف هستند تا بر اساس جدول زمانبندی اعلامی، خاموشی ها را اعمال کنند.

زارع ادامه داد: تعطیلی برخی از صنایعی که طی سال های گذشته در شهریورماه برای تعمیرات و به روزرسانی، فعالیتی نمی کردند؛ در جهت بهبود وضعیت کنونی مصرف برق در نیمه دوم تیرماه انجام می شود.

وی به پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر پرباری مصرف طی دو تا سه هفته آینده اشاره و ابراز امیدواری کرد که با آسیب ها و خاموشی کمتر، از این شرایط عبور کنیم.

استاندار گیلان همراهی مردم فهیم و صرفه جویی در مصرف برق را در راستای کاهش خاموشی بخش های خانگی و صنایع بسیار اثرگذار دانست و گفت: مردم به پیام های اعلامی کارشناسان برق و انرژی از طریق صدا و سیمای مرکز گیلان و رسانه ها، توجه و با آنان همکاری کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان