جستجوگر خبری شهرستان شفت

امروزه افزایش مراکز استخراج رمز ارز در گیلان هم زمان با خشک سالی و گرمای زودرس و قطعی مکرر آن به یک چالش جدی در صنعت برق و مردم تبدیل شده است و بر خاموشی ها در استان را تشدید کرده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمد اسماعیل هنرمند، مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان خبر داده که تاکنون بیش از پنج هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده و در پی فعالیت این مراکز غیرمجاز بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت واردشده است.

فعالیت غیرمجاز مراکز استخراج رمز ارز در گیلان در حالی است که این استان علیرغم تولید بیش از مصرف برق، طی روزهای اخیر و احتمالاً در آینده با خاموش های رنج آور مواجه خواهند شد.

مشترکان گیلانی برق در گفت وگوهایی که با فارس داشته اند از وضعیت پیش آمده بسیار نگران هستند، نگرانی که علاوه بر مطالبه برای افزایش تولید برق و انتقال آن، باید مشارکت فعالانه در جهت کاهش مصرف و همچنین نظارت هوشمندانه بر آن داشته باشند.

 

فعالیت غیرقانونی مراکز استخراج رمز ارزها تأثیر به سزایی در میزان خاموشی های اخیر داشته که به دلیل مصرف بیش ازاندازه برق، سبب تخریب شبکه نیز می شوند.

با وجود همه فشار ها، شرکت توزیع برق با همکاری مردم، نیروی انتظامی و مراجع قضایی پیشروی خوبی در جمع آوری مراکز استخراج رمز ارزها داشته است.

آن طور که هنرمند، مدیرعامل شرکت برق اذعان کرده، بیشتر شناسایی مراکز استخراج رمز ارزها از طریق پایش مستمری شبکه مصرف برق انجام می شود و این شرکت در آخرین اقدام خود چهار مرکز و ۳۴ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز را در شهرستان های رشت، آستارا، رضوانشهر و لشت نشاء کشف کرده است.

 

قطع انشعاب برق و معرفی به مراجع قضایی ازجمله اقدامات متولیان برق با سارقان جریان برق ارزان و قابل دسترس است و خوشبختانه شرکت خدماتی برق گیلان در این جهت نیز پیشگاه بوده و در جهت تأمین برق پایدار مردم، با خاطیان تعارفی ندارد.

امروزه افزایش مراکز استخراج رمز ارز در گیلان هم زمان با خشک سالی و گرمای زودرس و قطعی مکرر آن به یک چالش جدی در صنعت برق و مردم تبدیل شده است.

 

شرکت برق علاوه بر درخواست مدیریت مصرف برق توسط مشترکان، دست یاری به سوی مردم جهت معرفی مراکز غیرمجاز رمزارزها دراز کرده است و مشوق هایی را برای مردم قرار داده تا افرادی که مراکز غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند، حداکثر تا ۲۰ میلیون تومان جایزه بدهد.

شرکت برق سامانه ۱۲۱ را برای معرفی مراکز غیرمجاز رمز ارزها معرفی کرده و تا مردم به صورت محرمانه و بدون اینکه نامشان فاش شود بتوانند نقششان را در پایداری جریان برق ایفا کنند.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان