جستجوگر خبری شهرستان شفت

نا امین بودن راه روستایی نصیر محله به شالما در شهرستان کم برخوردار گیلان موجب اعتراض اهالی و کشیده شدن گفت وگوی آن ها با مسؤولان محلی جهت رفع این مشکل شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، داشتن راه قابل دسترس و ایمن، امروزه یکی از ابتدایی ترین نیازها در جوامع توسعه یافته به حساب آمده و از آن ها به عنوان شریان های حیاتی در ارتباطات و توسعه نام برده می شود.

احداث و نگه داری راه ها، همیشه یکی از کانون های بحث برانگیز مردم و رسانه ها بوده چراکه داشتن راه قابل دسترس و ایمن مستقیماً در توسعه مناطق و همچنین جان و مال مردم در ارتباط مستقیم است.

در استان گیلان بسیاری از راه ها در شبکه مواصلاتی صرفاً پس از یک زیرسازی حداقلی آسفالت و پس ازآن نیز با حداقل استانداردها به جهت پیشگیری از وارد آمدن خسارت به مردم، ایمن می شوند.

صدها نقطه حادثه خیز در استان گیلان وجود دارند که توسط راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان شناسایی، آشکارسازی و در جهت رفع آن ها نیز تا حد توان و اعتبارات قطره چکان دولتی، اقدام شده است اما همچنان از بین بالای ۲۶۴ هزار کیلومتر راه روستایی در گیلان، نقاطی وجود دارند که پیوسته حادثه در آن ها در حال برزو و ظهور بوده و مردم جان و مالشان را در آن از دست می دهند.

یکی از ۲۶۴ هزار راه روستایی گیلان که بسیار حادثه خیز بوده، محور روستایی نصیر محله به شالما در شهرستان کم برخوردار و توسعه نیافته شفت است.

راه روستایی نصیر محله به شالما معبری برای تردد گردشگران و مسافران به مناطق بالادست و گردشگاه های نظیر منطقه سیاهمزگی، آبشار دودوزن و چندین روستا است که آن را به یکی از پرترددترین راه ها در شهرستان شفت تبدیل کرده است.

محور راه روستایی نصیر محله به شالما تاکنون در کنار خسارت های جبران ناپذیری که داشته ازجمله مرگ چندین جوان، پیوسته آبستن حوادث ریزودرشت دیگری است که چندی پیش نیز رخداد سانحه تصادفی در این محور، سرنشینان خودروها را به مراکز بیمارستانی و ازجمله تعدادی را به کما برد.

علیرغم قول مسؤولان استانی و شهرستانی مبنی بر آشکارسازی نقاط حادثه خیز و رفع مشکلات آن و همچنین ایجاد ایمنی در محور راه روستایی نصیر محله به شالما، این محور همچنان به یکی از ناامن ترین راه ها و به نوعی قربانگاه ها در استان گیلان شناخته می شود و به نظر می رسد مسئولان و متولیان راه باید اقدامات جدی در رابطه با آن داشته باشند.

تعلل خواسته و ناخواسته و به نوعی فراموش مسؤولان نسبت به تعهداتشان در خصوص راه روستایی نصیر محله به شالما شفت که قرار بود روشنایی و همچنین سرعت کاه ها در کنار روکش آسفالت در آن ایجاد شود، موجب شد تا روز گذشته و همچنین امروز تجمعات اعتراضی و نهایتاً گفت وگویی جمعی از اهالی به ویژه بانوان با مسئولان روستا و بخشداری منتج شود.

اهالی، مرگ جوانانشان درراه روستایی نصیر محله به شالما را سندی کرده اند تا مسؤولان سهل انگاری و بی توجهی نسبت به آن ها را خاتمه دهند.

جاده مرگبار در مسیر جاده دهستان نصیر محله به شالماء و عدم توجه مسئولین مربوطه به ایمن سازی آن موجب نگرانی و آزرده خاطر مردم منطقه شده است.

اهالی در گفت وگوهای خود با فارس مدعی اند که سال ها در محدوده خیابان زنده یاد محمد جانی (سه راه جمشیدی) شاهد تصادفات مرگباری بوده که متأسفانه با توجه به شلوغی جاده، روزبه روز این حوادث تلخ در حال افزایش است.

آن ها می گویند پیگیری های فراوانی در خصوص ایمن سازی راه نصیر محله به شالما داشته اند اما علیرغم قول های مساعد مسئولین نسبت به ایمن سازی این محدوده، متأسفانه تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

فرماندار شهرستان شفت نیز با اشاره به نا امین بودن و نیاز به توجه بسیاری از راه های شفت، می گوید نه تنها راه نصیر محله به شالما بلکه بسیاری از راه های بخش مرکزی و احمدسرگوراب نیازمند روکش، آشکارسازی و رفع نواقص هستند.

ابراهیم چراغی با اشاره به تشدید تحریم ها و مضیقه مالی دولت در جهت تخصیص قابل قبول اعتبارات پروژه های عمرانی نیز گفته که اعتبارات لازم برای بسیاری از پروژه ها ازجمله راه روستایی نصیر محله به شالما در کمیته برنامه ریزی آینده شهرستان به صورت ویژه تا جایی که قانون اجازه دهد، دیده خواهد شد.

نامناسب بودن جاده، عدم روشنایی و همچنین نداشتن سرعت کاه ازجمله معایب راه روستایی شالما به نصیر محله است که می تواند با حداقل ترین اعتبارات به یک راه ایمن تبدیل شود.

اکنون تمام درخواست اهالی نصیر محله، شالما و رانندگان خطی از مسئولین پیگیری مسئولان و رسانه ها تا حصول نتیجه جهت ایمن کردن جاده مرگبار نصیر محله به شالما است.

 نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان