جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه باید فرهیختگان گیلانی برای حضور در هیئت دولت معرفی شوند، گفت: معرفی افراد توانمند به معنای سهم خواهی از دولت نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر شنبه در دومین نشست کارشناسی مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه این استان از وجود فرهیختگان بسیاری بهره مند است، اظهار کرد: بسیاری از این افراد می توانند در عرصه های مدیریتی فعالیت داشته باشند.

وی بر لزوم توجه دولت سیزدهم در استفاده از این مدیران در هیئت دولت و سایر ارگان ها تأکید کرد و گفت: رئیس جمهور منتخب می تواند در انتصاب مدیران و پیشنهاد وزرای دولت جدید به مجلس به نیروهای گیلانی توجه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر پیگیری خواسته های به حق مردم توسط دولت جدید، بیان کرد: دولت جدید باید با استفاده از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس بتواند مشکلات مردم به ویژه مردم استان گیلان را پیگیری و برطرف کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه رئیس جمهور منتخب برای انتصاب مدیران به نظر مردم توجه ویژه ای دارد، گفت: انتصاب مدیران استانی لازم است با مشورت نمایندگان استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نقد است که انسان را ارشاد می کند، تصریح کرد: اگر چه برخی انتقادها انسان را عصبانی می کند اما هدایتگر فرد به راه درست است.

امام جمعه رشت، نمایندگان مردم در مجلس را انتقال دهندگان مشکلات جامعه دانست و اضافه کرد: نقد سازنده از وظایف نمایندگان مجلس است البته نقدها باید در راستای اصلاح امور بوده و تخریب کننده نباشد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه معرفی افراد توانمند برای تصدی ها به ویژه وزارتخانه ها به معنای سهم خواهی از دولت جدید نیست، اظهار کرد: مجمع نمایندگان در مسائل کلان کشوری و استانی با مشورت نخبگان تصمیم گیری می کنند.

وی، سه شاخصه مهم یک مسئول در تراز نظام اسلامی را مؤمن، انقلابی و جهادی ذکر و اظهار کرد: مردم علاقمند هستند مجمع نمایندگان استان در انتصاب افراد برای تصدی مسئولیت ها تصمیم گیری کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر مطالعه نامه امیر مؤمنان امام علی علیه السلام به مالک اشتر، بیان کرد: امیر مؤمنان (ع) ریزترین دستورها که مربوط به یک مدیر است، را بیان فرمودند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان