جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان از افزایش ۴۴ درصدی ماموریت اورژانس استان خبر داد و گفت: در بین موضوعات مختلف مشکلات قلبی و تنفسی بیشترین آمار را در علت اعزام نیروهای اورژانس ...

دکتر پیمان اسدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی سه ماه گذشته ۲۷ هزار و ۸۱۵ ماموریت از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان انجام گرفت که رشد ۴۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.

به گفته وی از مجموع ماموریت های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان، ۲۲ هزار و ۴۷۴ مورد غیرتصادفی و پنج هزار و ۳۴۱ مورد نیز مربوط به تصادفات جاده ای بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان با بیان اینکه از مجموع ماموریت های انجام شده ۱۶ هزار و ۲۳۲ ماموریت منجر به بستری افزاد شد، افزود: بیشترین ماموریت ها مربوط به مشکلات تنفسی و قلبی بوده است.

اسدی با اشاره به امدادرسانی اورژانس گیلان به ۱۰ مورد حادثه مربوط به غرق شدگی در این مدت گفت: ۹ مورد از امدادرسانی ها در پی حادثه غرق شدگی منجر به بستری شد و یک مورد خدمات رسانی در محل انجام گرفت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان بیان داشت: یک هزار و ۴۳۳ ماموریت مشکوک به کووید ۱۹ نیز طی سه ماه گذشته در این استان از سوی این مرکز انجام گرفت.

اورژانس ۱۱۵ گیلان با برخورداری از ۵۴۱ نیروی انسانی، ۶۷ پایگاه شهری و جاده ای، ۱۳۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه بالگرد و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای خدمات رسانی آماده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان