جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس گروه هنری و سینمایی ارشاد گیلان با اشاره به صدور هزار و ۵۲۹ هنر کارت برای هنرمندان گیلانی، گفت: تاکنون هزار و ۳۱۴ هنر کارت اعطا شده است.

سجاد کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه صدور و اعطای هنر کارت یکی از بزرگترین خدمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمندان بوده است، اظهار کرد: این کار از طریق صندوق اعتباری هنر انجام می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون از سوی این صندوق هزار و ۵۲۹ هنر کارت برای هنرمندان گیلانی صادر شده است، گفت: از این تعداد هزار و ۳۱۴ کارت به هنرمندان اعطا شده است.

رئیس گروه هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: ۲۱۵ هنرمند هنوز کارت های خود را دریافت نکرده اند که باید نسبت به دریافت و فعال کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از هنرمندان گیلانی نیز در نوبت صدور و دریافت هنر کارت هستند، اضافه کرد: صندوق اعتباری هنر به تدریج در حال صدور و اعطای این هنر کارت ها است.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته نیز مهم ترین وعده مدیرعامل صندوق اعتباری هنر مبنی بر پرداخت سه ماهه نخست بیمه هنرمندان تحقق یافته است، گفت: این موضوع در حال انجام است.

وی در ادامه به برخی مزایای هنر کارت اشاره و تصریح کرد: هنر کارت علاوه بر کارت شناسایی، یک کارت هوشمند تحت شبکه بانکی است که بانک آینده پشتیبانی از این کارت ها را برعهده دارد.

رئیس گروه هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: مقرر شده صندوق اعتباری هنر با برخی از مراکز فروش، رستوران ها، هتل ها و مراکز گردشگری قرارداد ببندد که در این صورت هنرمندان می توانند از مزایا و خدمات این مراکز با تخفیفات در نظر گرفته شده بهره مند شود.

وی با بیان اینکه با توجه به قابلیت های بانکی این کارت، افزایش تعداد تراکنش سبب می شود که سود حاصل از آن به خود هنرمندان بازگردد، افزود: تنها به اعضای صندوق هنر می توانند هنر کارت دریافت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان