جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تعداد شهرهای قرمز استان به پنج شهر، گفت: متاسفانه محدودیت فعالیت مشاغل در این شهرها درست رعایت نمی شود.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی استان گیلان، اظهار کرد: متأسفانه شاهد افزایش تعداد شهرهای قرمز استان به پنج شهرستان هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آخرین گزارشات وزارت بهداشت شهرهای انزلی، رودسر و رودبار نیز از وضعیت نارنجی خارج و قرمز شدند، افزود: پیش تر شهرستان های آستارا و رشت در وضعیت قرمز قرار داشتند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرستان های آستانه اشرفیه، سیاهکل، فومن، صومعه سرا و لاهیجان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند، گفت: بررسی ها نشان می دهد این شهرستان نیز طی روزهای آینده احتمال تغییر وضعیت و رنگ را دارند.

وی با ابزار تأسف از عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت فعالیت مشاغل در شهرهای قرمز، اضافه کرد: با بازرسی های انجام شده شاهد فعالیت مشاغل ۲، ۳ و ۴ در شهرهای قرمز هستیم که این نگران کننده است.

حیدرزاده با تأکید بر نظارت دقیق مسئولان سازمان صمت و سایر دستگاه های متولی بر اجرای درست محدودیت ها، گفت: شهروندان نیز در صورت مشاهد هر گونه مشکلی می توانند با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته تا دانشگاه علوم پزشکی به وظایف خود در این زمینه عمل کند.

وی همچنین با اشاره به شیوع سویه جدید دلتا در کشور به ویژه در استان های جنوبی و غربی و مرکز، تأکید کرد: شهروندان به محض مشاهده هرگونه علائم شدید سرما خوردگی به ۴۰ مرکز کووید در استان گیلان مراجعه کنند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در صورت عدم دسترسی به این مراکز شهروندان می توانند به مرکز جامع سلامت منطقه خود مراجعه و از نظر ابتلاء یا عدم ابتلاء به کرونا مطمئن شوند، اضافه کرد: از مراجعه به بیمارستان ها و اورژانس مراکز درمانی جدا خودداری کنید.

وی با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته ۷۰ بیمار جدید کرونا مثبت در مراکز بیمارستان گیلان بستری شدند، گفت: در مجموع ۳۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که متأسفانه حال ۶۰ نفر از این بیماران بد و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان