جستجوگر خبری شهرستان شفت

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از عدم سرمایه گذاری در حوزه برق در کشور گفت: بر اساس آمار مقرر شده بود تا تلفات برق در کشور ۱۵ درصد کاهش پیدا کند ولی به دلیل عدم توسعه نیروگاه ها و زیرساخت های ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید کاظم دلخوش امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حمایت از تولید کنندگان یکی از وظایف ذاتی دولت است، اظهار کرد: مجلس اقدمات لازم در خصوص رفع موانع تولید را برداشته و اگر دولت در انجام اینکار امتناع و از تولید و سرمایه گذار حمایت نکند اول به آن اخطار داده شده و در صورت عدم توجه به اخطار قطعا محکوم می شود. 

وی با انتقاد از عدم سرمایه گذاری در حوزه برق در کشور گفت: بر اساس آمار مقرر شده بود تا تلفات برق در کشور ۱۵ درصد کاهش پیدا کند ولی به دلیل عدم توسعه نیروگاه ها و زیرساخت های حوزه برق این امر تاکنون در کشور محقق نشده است. 

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس یکی از وظایف وزارت نیرو را اتخاذ تصمیمات درست در هنگام خشکسالی دانست و بیان کرد: امسال متأسفانه شاهد بارندگی و کمبود ذخیره سازی آب در پشت سدها بودیم که این امر مشکلاتی را در حوزه تامین برق در گرمای تابستان امسال ایجاد کرد ولی با این حال مسؤولان وزارت نیرو باید تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ می کردند. 

به گفته دلخوش یکی دیگر از دلایل قطعی مکرر برق در کشور فرسوده بودن سیستم توزیع برق در کشور است که تاکنون اصلاح نشده است. 

وی با تاکید بر اهتمام مجلس در کمک به وزارت نیرو در بودجه سال ۱۴۰۰ افزود: تامین برق و اصلاح ساختار توزیع برق یکی از اولویت های مجلس بوده و در همین راستا در بودجه سال۱۴۰۰ بیشترین کمک به وزارت نیرو شده است. 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش افزایش درآمد مردم در کنترل اقصتاد تصریح کرد: بازار و اقتصاد را نمی توان با زور کنترل کرد و اگر می خواهیم قیمت ها را جهانی کنیم لااقل باید درآمد مردم نیز افزایش یابد. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان