جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه سرعت سرایت کرونا دلتا ۶۰ درصد از انواع گذشته بیشتر است، گفت: قدرت کشندگی آن نیز در مراکز درمانی ۲ برابر است.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه متأسفانه هر روز بر تعداد بیماران بستری کرونایی در استان گیلان اضافه می شود، گفت: بیماران سرپایی نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان ها بستری هستند، گفت: از این تعداد ۸۵ بیمار جدید نیازمند به بستری شناسایی و در مراکز درمانی بستری شدند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۵۵ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، افزود: عدم توجه شهروندان به خطر کرونا و رعایت نکردن پروتکل ها از دلایل افزایش بیماران کرونایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین بیماران کرونایی در شهرهای رشت و آستارا با توجه به وضعیت قرمز این شهرها شناسایی شده است، اضافه کرد: متأسفانه آمار کرونا مثبت ها در شرق استان گیلان نیز رو به افزایش است.

دهنادی مقدم با اشاره به حضور مسافران آن را نیز یکی از عوامل انتشار و انتقال و ابتلای بیشتر به کرونا برشمرد و گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان گیلان به حدود ۵۰ درصد رسیده که بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه با توجه به گسترش نوع دلتا که دارای سه ویژگی است، اظهار کرد: سرعت سرایت کرونا دلتا ۶۰ درصد بیشتر از انواع دیگر است.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه مرگ و میر ناشی از کرونا دلتا در داخل مراکز بیمارستان دو برابر بیشتر از انواع دیگر است، ادامه داد: متأسفانه تزریق واکسن نمی تواند عاملی برای جلوگیری از ابتلاء به این نوع از کرونا شود.

وی با تأکید بر اینکه همچنان رعایت دستور العمل های بهداشتی بهتری راهکار برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا است، از شهروندان خواست پروتکل ها را با جدیت و دقت بیشتری رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان