جستجوگر خبری شهرستان شفت

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با انتقاد از عملکرد در حوزه برق توسط وزارت نیرو گفت: دولت جدید باید کاستی های مدیریتی و انسجام بخشی فعالیت های مدیریتی را با جدیت دنبال کند زیرا در هشت سال گذشته ...

رسول فرخی میکال امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، با بیان اینکه قطعی مکرر برق مشکلات فراوانی را برای مردم ایجاد کرده است، اظهار کرد: برق یکی از نیازهای اساسی مردم برای زندگی است زیرا در صورت نبود برق زندگی مردم در جامعه و در بسیاری از حوزه ها مختل می شود.

وی با انتقاد از عملکرد  در حوزه برق توسط وزارت نیرو گفت: یکی از وظایف وزارت نیرو برنامه ریزی در خصوص استفاده بهینه از انرژی است ولی این امر در طول هشت سال گذشته توسط دولت انجام نشده و در روزهای پایانی عمر دولت دوازدهم مشخص شده که عملکرد نهادها و سازمان های مربوطه به ویژه وزارت نیرو با برنامه ریزی درستی روبرو نبوده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی قطعی بدون برنامه برق در کشور را زیبنده جمهوری اسلامی ندانست و بیان کرد: امروزه شاهد قطعی برق و آب در استان های متفاوت کشور هستیم که این مهم نشان دهنده مشکلات در حوزه مدیریتی به ویژه صنعت برق است زیرا در طول خدمت دولت  سرمایه گذاری در این حوزه انجام نشده است.

فرخی با بیان اینکه دلایل قطعی برق در کشور  یکی از بزرگ ترین مشکلات  دولت در این خصوص است، تصریح کرد: مردم از رئیس جمهور و وزیر نیرو سؤال دارند، اگر برنامه ریزی درستی صورت می گرفت امروز باید شاهد قطعی و کمبود برق در کشور بودیم؟ اگر کاهش بارندگی دلیل عمده بی آبی و قطعی برق است آیا مسؤولان نمی توانستند با برنامه ریزی و با استفاده از تکنولوژی جدید و انرژی های تجدید ناپذیر تا حد بالایی از برق و انرژی مورد نیاز کشور را تأمین کنند؟

وی دولت جدید را وارث ناکارآمدی صنعت برق دانست و افزود: دولت جدید باید کاستی های مدیریتی و انسجام بخشی فعالیت های مدیریتی را با جدیت دنبال کند، ناگفته نماند دولت جدید وارث ناکارآمدهای عرصه تولید برق است، زیرا در هشت سال گذشته کلید توسعه برق در کشور گم شده بود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با گله مندی از اختصاص بسیار پایین سهمیه برق به گیلان گفت: استان گیلان یکی از صادرکنندگان برق به دیگر استان های کشور است ولی با این حال با بیشترین میزان قطعی برق مواجه شده که و این نکته برای مردم این استان سؤال برانگیز است که چرا از ظرفیت نیروگاه بادی منجیل به درستی استفاده نمی شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان