جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان گفت: باید در زمینه هدایت تحصیلی دانش آموزان به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش توجه ویژه ای شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع صبح پنج شنبه در دیدار معاون حقوقی و امور پارلمانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این نهاد عامل توسعه هر جامعه ای است، اظهار کرد: توجه به حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده جامعه است.

وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا فعالیت در آموزش و پرورش را برای دست اندرکاران به ویژه معلمان افزایش داده است، گفت: کادر آموزشی برای متوقف نشدن فرآیند آموزش تلاش بیشتری داشتند.

زارع به نقش آفرینی مؤثر شبکه آموزشی شاد در مسیر آموزش دانش آموزان اشاره و با بیان اینکه کرونا علیرغم آسیب ها، زمینه ساز توسعه دولت الکترونیک نیز بوده است، افزود: آموزش و پرورش از توجه به موضوع تربیت نیز غافل نشد و امیدواریم با مهیا شدن شرایط، شاهد حضور فیزیکی دانش آموزان در مدارس طی سال تحصیلی آینده باشیم.

استاندار گیلان به گزارشات آماده سازی اجرای پروژه مهر و شروع سال تحصیلی و انجام سنجش نوآموزان اشاره و اظهار کرد: تجارب موفقی همچون برگزاری کنکور سراسری با بهترین استانداردها، کمک شایان توجهی برای طی این فرآیند در شرایط مناسب می کند.

وی با تأکید بر اهتمام دولت برای واکسیناسیون کادر آموزشی، افزود: خبرهای خوب تولید واکسن داخلی و تکمیل چرخه واردات بسترساز رفع نگرانی ها خواهد بود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه رتبه های خوب گیلان در کنکور طی سال های اخیر نشان دهنده وجود ظرفیت های بالا در این استان است، گفت: سند تحول بنیادین بویژه در هدایت تحصیلی دانش آموزان در رشته های مختلف باید مورد توجه باشد چرا که استفاده از ظرفیت بی بدیل آموزش و پرورش ما را به توسعه پایدار می رساند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان