جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به وجود ۱۳۰ مرکز و منطقه حساس در استان و عدم اعمال خاموشی ها در این مناطق گفت: تبعیضی در خاموشی ها نداشتیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسماعیل هنرمند شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه یکی بحث های امروز کشور مربوط خاموشی و قطعی ها است، افزود: تلاش می کنم تا به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه صنعت برق کشور امسال با چالش جدی مواجه است، گفت: متأسفانه شاهد فاصله زیاد بین تولید و مصرف برق هستیم امروز تولید برق در کشور بیش از ۴۵ هزار مگاوات و میزان مصرف بیش از ۶۷ هزار مگاوات است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به اینکه افزایش دما، استخراج غیر مجاز رمز ارزها و عدم تعمیر نیروگاه از مهمترین دلایل خاموشی ها است، افزود: تلاش می شود تا میزان و تعداد خاموشی به ویژه در بخش خانگی کاهش یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین بار خاموشی ها را صنایع بزرگ در کشور متحمل شده اند، اضافه کرد: عدم رعایت جدول خاموشی ها نیز به این دلیل است که این جداول بر اساس تعریف بحران طراحی و پیش بینی شده و ممکن از در زمان بروز بحران تغییراتی در آن ایجاد شود.

هنرمند ادامه داد: باید به دو نکته توجه شود که اگر بحرانی که پیش بینی شده درست نباشد جدول رعایت نمی شود و فرصتی برای اطلاعی رسانی نیز وجود ندارد.

وی اضافه کرد: زمانی نیز پیش بینی بحران به درستی انجام شده اما بعد از خاموشی و زمان اتصال، تجهیزات دچار مشکل شده که باید برطرف شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با بیان اینکه بیان این مطالب توجیهی برای وجود مشکل و نارضایتی مشترکان نیست، ادامه داد: آنچه که وجود دارد همه باید تلاش کنند تا این مشکلات برطرف شود.

وی همچنین به شایعات منتشر شده در جامعه مبنی بر اینکه چرا گیلانی که تولید کننده برق است باید بیش از سایر استان ها دچار خاموشی شود، گفت: تقسیم بندی ها وزارتخانه تعیین و اعمال می شود.

هنرمند با اشاره به اینکه امسال از سایر استان ها نیز شاهد ورود برق به استان گیلان بوده ایم، تصریح کرد: شایعه بعدی درباره کم بودن خاموشی ها در برخی مناطق شهر است که این موضوع نیز وابسته به وجود مرکز حساس همانند بیمارستان ها و یا مراکز امنیتی در آن منطقه است.

وی ادامه داد: خاموشی ها در شهرستان نیز بر اساس ساز و کارها شهرستانی برنانه ریزی شده اما استثنائاتی نیز در این زمینه وجود دارد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به وجود ۱۳۰ مرکز مهم و حساس در استان، ادامه داد: تنها برای شرایط بحرانی نمی توانیم برق جداگانه در ین مناطق تعریف کنیم امروز در شرایط بحرانی قرار داریم باید رعایت شود تا مشکلی پیش نیاید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان