جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس سازمان چای کشور با اشاره به برداشت بیش از ۹۰ هزار تن برگ سبز چای از باغات شمال، گفت: ۲۰ هزار و ۴۶ تن چای خشک تولید شده است.

حبیب جهانساز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات چایکاران همچنان ادامه دارد، افزود: تاکنون ۶۷ درصد مطالبات به حساب چایکاران استان های گیلان و مازندران واریز شده است.

وی با بیان اینکه امروز نیز ۱۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران به حسابشان واریز شد، گفت: با واریز این مبلغ، ۳۵۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از مجموع مطالبات چایکاران پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای کشور همچنین به میزان برداشت برگ سبز چای نیز اشاره و اضافه کرد: چایکاران گیلان و مازندران تاکنون ۹۰ هزار تن برگ سبز چای از باغات خود برداشت کرده اند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ارزش اقتصادی برگ های برداشت شده ۵۳۰ میلیارد تومان است، گفت: از این میزان ۵۴ هزار تن معادل ۶۰ درصد برگ ها از نوع درجه یک و مابقی نیز از نوع درجه دو هستند.

جهانساز با بیان اینکه تاکنون کارخانجات چای سازی نیز ۲۰ هزار و ۴۶ تن چای خشک تولید کرده اند، گفت: باقی مطالبات چایکاران گیلان و مازندران به تدریج انجام خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان