جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز "سه شنبه" به روز رسانی شد، شهرستان رشت از وضعیت زرد کرونایی خارج و به رنگ قرمز درآمد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، طبق گزارش امروز شنبه نرم افزار ماسک با خارج شدن شهرستان رشت از وضعیت زرد کرونایی به قرمز تعداد شهرستان های قرمز استان گیلان به دو شهرستان رسید پیش از این آستارا نیز در رنگ بندی کرونایی قرمز بود.

در رنگ بندی جدید کرونایی شهرستان های بندرانزلی، فومن و صومعه سرا نیز از وضعیت زرد کرونایی خارج و به نارنجی تبدیل شدند و با شهرستان های رودبار، ماسال و آستانه اشرفیه که پیش از این نارنجی بودند تعداد شهرستان های نارنجی گیلان به عدد ۶ رسید.

بر اساس این گزارش، هم اکنون رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، رضوانشهر و تالش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

هم اکنون ۳۳۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری بوده این در حالیست که بر اساس آخرین آمار در پنجشنبه گذشته ۲۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری بودند.

کارشناسان بهداشتی در گیلان عدم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را علت افزایش بیماری کووید ۱۹ در این استان بیان می کنند و بخواستار توجه جدی همه مردم در مراعات توصیه های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا شدند.

برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا همه باید پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا شامل رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان