جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: با نفوذ سامانه ناپایدار از عصر امروز شاهد خنک شدن ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوای استان گیلان خواهیم بود.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی های نشان دهنده ورود سامانه هوای ناپایدار از عصر امروز (سه شنبه) به استان گیلان است.

وی با بیان اینکه با ورود این سامانه شاهد کاهش چند درجه ای دمای هوا بعد از یک هفته هوای گرم خواهیم بود، گفت: در این مدت دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت.

دادرس گفت: افزایش ابر، کاهش دما، بارندگی و وزش باد و رعد و برق به ویژه برای پنجشنبه و جمعه در پاره ای مناطق شدید و احتمال تگرگ از پدیده های جوی مهمی است که برای این مدت در گیلان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: دمای هوای شهر رشت امروز در گرم ترین ساعات امروز به ۳۲ درجه و در خنک ترین ساعات به ۲۳ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

دادرس با اشاره به اینکه از عصر امروز فعالیت در دریا با توجه به افزایش ارتفاع موج ممنوع است، گفت: در حال حاضر آسمان در مناطق ساحلی گیلان صاف تا نیمه ابری، گاهی همراه با رشد ابر و احتمال رگبار پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا در نزدیک سواحل به حدود ۱.۵ متر خواهد رسید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان