جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده عالی دولت در گیلان شهدا را الگوهای جامعه معرفی کرد و گفت: شهید انصاری را اسوه ای برای جامعه در مسیر انتقال فرهنگ خالصانه به مردم و ایثار و مقاومت در شرایط سخت و مشکلات به نسل امروز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پیش از ظهر امروز محل شهادت شهید علی انصاری استاندار اسبق گیلان و شهید نورانی معاون عمرانی او در خیابان لاکانی رشت با حضور استاندار گیلان، خانواده  شهید انصاری و جمعی دیگر از مسؤولان گلباران شد.

استاندار گیلان در این مراسم بار بیان اینکه برگزاری مراسمات یادواره شهدا منجر به شناخت جوانان با فرهنگ شهادت می شود، اظهار کرد: برگزاری مراسم شهیدان، نشان از پایبندی و علاقه مندی وافر مردم فهیم و ولایتمدار این خطه به شهدا و اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی است.

ارسلان زارع شهدا را الگوهای جامعه معرفی کرد و گفت: شهیدانی همچون انصاری و نورانی که قلبشان مالامال از عشق به دین باوری، خدمت به مردم و میهن و پایبندی به فرهنگ ایثار و مقاومت و تلاش برای اعتلای آرمان های انقلاب و امام شهیدان بود، همواره برای مردم، عزیز هستند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به گسترش فرهنگ شهادت در جامعه بیان کرد:  یکی از مؤلفه های مؤثر ماندگاری این فرهنگ، خدمت خالصانه به مردم در کنار سجایای اخلاقی، کرامت انسانی، تواضع و احترام به مردم بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان، شهید انصاری را اسوه ای برای جامعه در مسیر انتقال فرهنگ خالصانه به مردم و ایثار و مقاومت در شرایط سخت و مشکلات به نسل امروز دانست و تصریح کرد: امیدوارم با اقدامات فرهنگی و تولید محتواهای مناسب همچون کتاب، فیلم، کلیپ و مقالات در طول سال و نه فقط در سالگرد این شهیدان توسط دستگاه های فرهنگی و اجرایی و سازمان های مردم نهاد، شاهد بازشناسی ابعاد ناشناخته علمی، اجرایی و اخلاقی شخصیت های بزرگی همچون انصاری و نورانی برای نسل جوان باشیم.
 

 


به گزارش فارس، شهید مهندس علی انصاری که از جمله مبارزان علیه رژیم منحوس پهلوی بود؛ پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ابتدا به معاونت استانداری خراسان و سپس به استانداری گیلان منصوب شد. وی عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان نیز بود. شهید انصاری بزرگ مردی که قلبش مالامال از تعهد، تقوا، عشق و تلاش و ایثار بود، در پانزدهم تیرماه سال ۱۳۶۰ در ساعت هفت بامداد در چهارمین روز ماه مبارک رمضان در خیابان لاکانی رشت مورد هجوم ناجوانمردانه منافقان قرار گرفت و به مقام عالی شهادت در راه رضای حضرت باری تعالی که سال ها برایش تلاش کرده بود، نائل آمد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان