جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با تأکید بر لزوم بازخوانی فلسفه مانایی فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: خدمت خالصانه شهیدان «انصاری و نورانی» رمز ماندگاری آنها در اذهان مردم گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع صبح سه شنبه در حاشیه مراسم گلباران محل شهادت شهیدان انصاری و نورانی، گفت: برگزاری مراسم شهیدان، نشان از پایبندی و علاقمندی وافر مردم فهیم و ولایتمدار این خطه به شهدا و اعتلای آرمان های انقلاب اسلامی است.

زارع اضافه کرد: شهیدانی همچون انصاری و نورانی که قلب شان مالامال از عشق به دین باوری، خدمت به مردم و میهن و پایبندی به فرهنگ ایثار و مقاومت و تلاش برای اعتلای آرمان های انقلاب و امام شهیدان بود، همواره برای مردم، عزیز هستند.

وی به ضرورت بازخوانی فلسفه مانایی فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: یکی از مؤلفه های مؤثر ماندگاری این فرهنگ، خدمت خالصانه به مردم در کنار سجایای اخلاقی، کرامت انسانی، تواضع و احترام به مردم بوده است.

استاندار گیلان شهید انصاری را نه فقط الگوی مردم و خدمتگزاران آنان، بلکه اسوه ای برای جامعه در مسیر انتقال فرهنگ خالصانه به مردم و ایثار و مقاومت در شرایط سخت و مشکلات به نسل امروز دانست.

زارع ادامه داد: امیدواریم با اقدامات فرهنگی و تولید محتواهای مناسب همچون کتاب، فیلم، کلیپ و مقالات در طول سال و نه فقط در سالگرد این شهیدان توسط دستگاه های فرهنگی و اجرایی و سازمان های مردم نهاد، شاهد بازشناسی ابعاد ناشناخته علمی، اجرایی و اخلاقی شخصیت های بزرگی همچون انصاری و نورانی برای نسل جوان باشیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان