جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به میزان پایین رعایت پروتکل ها در بانک ها و رستوران ها اشاره کرد و گفت: این دو مکان از اماکن پر خطر برای شیوع ویروس کرونا هستند.

آبتین حیدر زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه موج جدید و پنجم بیماری کرونا در سطح کشور گسترش یافته است، گفت: این موج در استان گیلان نیز در حال افزایش است که شهرستان مرزی آستارا متأسفانه در شرایط قرمز کرونایی به سر می برد.

معاونت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از شهرهای گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی به سر می برد، افزود: از مردم درخواست می شود رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان در مکان های عمومی حتماً از ماسک استفاده کنند و دست ها نیز به صورت مداوم ضد عفونی شود، گفت: بانک از مکان های پر شلوغی است که باید در آن پروتکل های بهداشتی توسط عموم و کارکنان رعایت شود.

حیدرزاده با بیان اینکه رستوران ها و کافه ها از دیگر مکان های عمومی است که شهروندان در این فضا تجمع کرده و رعایت دستورالعمل ها اجرا نمی شود، افزود: موج جدید کرونا افراد را سریع تر آلوده می کند و امکان بستری شدن مبتلاییان زیاد است پس شهروندان در این زمینه تمام نکات بهداشتی را به اجرا در آورند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان