جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با تأکید بر برخورد با هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز، گفت: در سال گذشته ۵۹۶ بنای غیر مجاز در گیلان قلع و قمع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، یاور پیر اعلایی دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۹۶ بنای غیر مجاز در استان گیلان قلع و قمع شد، اظهار کرد: با متخلفان برخورد قاطع می شود در همین راستا شاهد افزایش ۳۵ درصدی پرونده ها هستیم.

وی با اشاره به افزایش ساخت و سازها در اراضی شالیزاری و باغی استان گیلان، تأکید کرد: با هر گونه ساخت و ساز در این اراضی به صورت قاطع برخورد خواهد شد.

مدیر دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در ادامه به برخورداری هزار و ۷۱۱ روستا از آب آشامیدنی اشاره کرد و گفت: دو هزار و ۵۶۳ روستا نیز از نعمت برق برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۲۵ روستا نیز از اینترنت و هزار و ۸۸۱ روستا دارای اینترنت پر سرعت برخوردار هستند، اضافه کرد: ۹۷۵ طرح هادی روستایی نیز در استان ساماندهی شده است.

پیر اعلایی با اشاره به اینکه در سال ۹۸، از محل ارزش افزوده شهرداری ها ۴۹ میلیارد تومان اعتبار برای دهیاری های استان گیلان اختصاص یافته است، ادامه داد: در سال گذشته میزان این مبلغ به ۶۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از محل ماده ۵۸ نیز در سال ۹۸ هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار به دهیاری ها اختصاص یافت، افزود: در سال گذشته این مبلغ به ۹ میلیارد تومان رسید.

مدیر دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اینکه بر اساس پیگیری های انجام شده هزار و ۵۸۵ دهیاری استان درجه بندی شدند، گفت: ۹۲۰ دهیاری دارای رتبه بندی شدند و ۶۶۵ دهیاری نیز ارتقا یافتند.

وی به اهمیت توجه به بیمه روستایی نیز اشاره و اضافه کرد: امسال بیمه حوادث به صورت متمرکز و فقط با پرداخت ۵۳ هزار تومان برای روستاییان انجام شد که به دنبال آن نزدیک به ۸۰ هزار خانوار روستایی استان بیمه حوادث شدند.

پیراعلایی با اشاره به رانش روستای خرشک رودبار، گفت: ۱۷ خانوار این روستا تا کنون از این بیمه حوادث بهره شده و کمک های خوبی دریافت کرده اند.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان به اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی اشاره و اظهار کرد: شش هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان