جستجوگر خبری شهرستان شفت

 رشت – ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه تغییر کاربری شالیزارها و باغها خط قرمز این مجموعه است گفت: در همین راستا ، سال گذشته ۵۹۶  بنای غیر مجاز در روستاهای استان ...

یاور پیر اعلایی  روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت فرار رسیدن روز شوراها و دهیاری های استان با اشاره به اینکه برخورد قاطع با متخلفان در استان صورت می گیرد ، افزود: بر همین اساس ؛ پرونده های ارسالی به کمیته ها ۳۰ درصد رشد یافته است.

 وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم ، شالیزارها و باغ های استان تبدیل به ویلا شود ، خاطر نشان کرد:  باید این میراثی را که به آیندگان  تعلق دارد به نحو شایسته به آنها تحویل دهیم.

وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده چنین مواردی گزارش های خود را به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اطلاع دهند.

۲ هزار  و ۷۵۰ واحد مسکن محرومان درگیلان در حال ساخت است

پیر اعلایی در ادامه از انعقاد قرارداد و در حال ساخت بودن ۲ هزار و ۷۵۰ واحد مسکن محرومان از سه هزار واحد پیش بینی شده برای  استان خبر داد.

وی  با یادآوری اینکه  نخستین واحد مسکن محرومان را در استان به تازگی  افتتاح کردیم ، افزود: برای هر واحد ۵۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه و ۳۰ میلیون تومان به صورت اعتبارات دولتی و بلاعوض اختصاص یافته است.

 وی همچنین به آماری از برخورداری زیرساخت ها در روستاهای استان در زمان حاضر اشاره و بیان کرد:  در حال حاضر یکهزار و ۷۱۱ روستای استان دارای آب آشامیدنی ،۲ هزار و ۵۶۳ روستا برق دار و ۲ هزار و ۴۱۱ روستا دارای تلفن ثابت هستند.

پیر اعلایی ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۹۲۴ روستا دارای تلفن همراه و یک هزار و ۳۲۵ روستا دارای اینترنت همراه و یک هزار و ۸۸۱ روستا دارای اینترنت پر سرعت هستند.

وی همچنین با اشاره به برخورداری ۲ هزار کیلومتر راه روستایی و روکش آسفالت در استان اظهار کرد: ساماندهی ۹۷۵ طرح هادی نیز در استان اجرا شده که ۲ هزار و ۶۰ روستا طرح هادی دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اینکه از سال ۹۶ اعتبارات برای دهیاری ها به طور مستقیم برای آنها واریز می شود ، ادامه داد: در سال ۹۸،  ۴۹ میلیارد تومان از ارزش افزوده شهرداری ها  برای دهیاری های استان اختصاص یافت که این مبلغ برای سال ۹۹ به ۶۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین از ارزش افزوده اداره کل مالیاتی استان سال ۹۸ ، ۷۸ میلیارد تومان برای دهیاری ها واریز شد که این اعتبار در سال ۹۹ به ۹۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسید.

وی تصریح کرد: علاوه بر این ؛ از طریق ماده ۵۸ نیز اعتباری به دهیاری های استان اختصاص یافت که در سال ۹۸ ، ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که در سال ۹۹ به ۹ میلیارد تومان افزایش یافته است.

پیر اعلایی همچنین از رتبه بندی دهیاری های های استان پس از ۱۲ سال با اهتمام استاندار گیلان خبر داد و اظهار داشت: با  پیگیری های صورت گرفته یک هزار و ۵۸۵ دهیاری استان درجه بندی شد و ۹۲۰ دهیاری دارای  رتبه بندی شدند و ۶۶۵ دهیاری نیز ارتقا یافت.

وی یادآور شد: اعتباراتی که اختصاص  یافته بر اساس این رتبه بندی ها  صورت می گیرد.

نزدیک به ۸۰ هزار خانوار روستایی گیلان بیمه حوادث شدند

پیراعلایی همچنین با اشاره به اهمیت بیمه حوادث روستایی  و انعقاد قراردارد این مجموعه با بیمه ایران تصریح کرد: امسال بیمه حوادث به صورت متمرکز و فقط با پرداخت ۵۳  هزار تومان برای روستاییان انجام شد که بدنبال آن نزدیک به ۸۰ هزار خانوار روستایی استان بیمه حوادث شدند.

وی با اشاره به رانش زمین در روستای خرشک گفت:  ۱۷ خانوار این روستا تا کنون از این بیمه حوادث بهره گرفته اند که کمک خوبی از  این طریق برای آنها بوده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی وشوراهای استانداری گیلان همچنین اختصاص۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات  اشتغالزایی و بدنبال آن ایجاد ۶ هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی و  افزوده شدن ۱۲ دستگاه ماشین آلات سنگین برای دهیاری ها در شهرستان های محروم را از دیگر اقدامات دفتر روستایی و شوراهای استانداری گیلان عنوان کرد.

گیلان با جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیش از  ۲ هزار و ۶۰۰ روستا دارد .در حال حاضر یک هزار و ۸۳۶ دهیاری در استان گیلان وجود دارد .

امروز مصادف با ۱۴ تیر روز شهرداری و دهیاری نامگذاری شده است .نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان