جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با بیان اینکه باید تمهیدات لازم در خصوص نیاز کلاس ها به معلم اندیشیده شود، گفت: باید نیاز کلاس های درس، پیش بینی دقیق شود تا کلاسی در آغاز سال تحصیلی بدون معلم نباشد.

گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه شورای آموزش وپرورش گیلان در سالن اجتماعات الغدیر استانداری با بیان اینکه دکتر محمد معین یک افتخار ملی در بلندای تاریخ جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: حاصل تلاش های دکتر محمد معین به عنوان پدر فرهنگ فارسی در همه کلاس های درس، پژوهشکده ها و آموزشکده ها، مرجع و الگوی معلمان، دانش آموزان و دانشجویان است.

وی با اشاره به کاهش آسیب به حوزه آموزش کشور در دوران کرونا گفت: با تلاش دست اندرکاران نهاد آموزش و مشارکت مؤثر خانواده ها، از تعطیلی فرآیند آموزش جلوگیری و با کمترین آسیب، دستاوردهای قابل ملاحظه ای نیز حاصل شد.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به آموزش الکترونیکی در کشور افزود: توسعه آموزش های الکترونیکی در گیلان فراتر از میانگین متوسط کشوری همزمان با روند شتابان استفاده از فناوری های نوین و انتقال صحیح مطالب به دانش آموزان بوده است.

زارع یکی از اهداف آموزش وپرورش را پیوند بیشتر مدرسه و خانواده دانست و بیان کرد: علیرغم وارد آمدن برخی آسیب های ناشی از کرونا به نظام تعلیم و تربیت، برقراری پیوند بیشتر مدرسه و خانواده، یکی از اهداف تعلیم و تعلم را محقق ساخته است.

وی با اشاره به نقش آموزش وپرورش در پرورش جوانان و آیندگان کشور بیان کرد: آموزش وپرورش نهادی است که با مشارکت خانواده ها به عنوان یک رسالت خطیر، اساسی ترین سرمایه گذاری برای آینده جامعه و ساختن ایرانی عزتمند و با اقتدار را رقم می زند.

رئیس شورای آموزش وپرورش گیلان آموزش از بستر فضای مجازی را جایگزین جامعی برای آموزش حضوری ندانست و بیان کرد: ضرورت اقناع سازی والدین دانش آموزان در این خصوص با تولید محتواها و اطلاع رسانی از طریق صداوسیما، رسانه ها، سازمان های مردم نهاد و فعالان مدنی باید تأکید شود.

زارع با گله مندی از تفاوت معنادار فاصله میانگین نمرات قبولی امتحانات پایانی مناطق شهرستان ها با یکدیگر تصریح کرد: مدیریت نیز یکی از مؤلفه های مؤثر در این مسیر است که پس از بررسی باید در نحوه تشویق و تنبیه با ابزارهای مختلف تصمیم گیری و اعمال شود.

وی تمهید مقدمات و برنامه ریزی لازم برای اجرای پروژه مهر و بازگشایی مدارس کرد و گفت: سنجش نوآموزان نیز باید بی وقفه به فعالیت خود ادامه دهد و با تغییر رنگ بندی هریک از مناطق، بر تعداد مراجعان و رعایت پروتکل ها نظارت بیشتری شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر اینکه اجرای درست سند بنیادین آموزش وپرورش باید موردتوجه مسؤولان قرار گیرد، افزود: آمارها نشانگر ترافیک سنگین متقاضیان تحصیل در رشته علوم تجربی است اما نباید برخی از رشته های موردنیاز آینده جامعه از برنامه پیش بینی شده، فاصله بگیرد که باید با اطلاع رسانی مناسب این فرآیند موردتوجه باشد.

زارع با بیان اینکه باید تمهیدات لازم در خصوص نیاز کلاس ها به معلم اندیشیده شود، گفت: باید نیاز کلاس های درس، پیش بینی دقیق شود تا کلاسی در آغاز سال تحصیلی بدون معلم نباشد.

وی با ابراز خرسندی از گزارش امیدوارکننده سوادآموزی استان گیلان تصریح کرد: در هشت سال گذشته میزان ۹۵.۷۵ درصد باسوادان در سال ۱۳۹۲ به ۹۸.۴ درصد در پایان سال ۹۹ رسیده است که این امر می تواند بسیار به رشد جامعه کمک کند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان