جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی شمار مبتلایان بستری به کرونا در بیمارستان های استان نسبت به هفته گذشته گفت: هم اکنون آمار بیماران بستری مبتلا به کرونا در ...

دکتر حسن رخ شاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه پنجشنبه گذشته آخرین آمار بیماران بستری در بیمارستان های گیلان ۲۴۵ نفر بود، اظهار داشت: شنبه گذشته نیز ۲۷۰ بیمار در بیمارستان های گیلان بستری بودند که این آمار طی روزهای اخیر روند افزایشی را طی می کند.

وی با اشاره به بستری ۸۴ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های گیلان خاطر نشان کرد: طی هفته گذشته در شبانه روز به طور میانگین ۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری می شدند.

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان عادی انگاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی را یکی از دلایل افزایش بیماری کرونا عنوان و تصریح کرد : همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی اصلی ترین راه برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا است.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از دورهمی و مسافرت ها برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به ویژه سویه جدید کرونا دلتا اضافه کرد: اگر چه تاکنون موردی از ابتلا به این بیماری در استان گیلان مشاهده نشده اما مراقبت ها باید بیش از پیش ادامه یابد.

براساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که جمعه گذشته به روز رسانی شد، شهرستان آستارا در رنگ بندی کرونایی گیلان قرمز شد ضمن اینکه شهرستان آستانه اشرفیه نیز از وضعیت زرد خارج و نارنجی شد به این ترتیب شهرستان های رودبار، ماسال و آستانه اشرفیه در استان گیلان در رنگ بندی کرونایی، نارنجی هستند.

بر اساس این گزارش، هم اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، رضوانشهر و تالش در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند به این ترتیب ۱۳ شهرستان زرد، سه شهرستان نارنجی و یک شهرستان قرمز است.

گیلان با ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع کرونا در کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان