جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته معاون بهره برداری شرکت توزیع برق گیلان میزان مصرف برق در گیلان ۱۸ و در کشور ۲۲ درصد نسبت به مشابه سال گذشته با افزایش برق مواجه بوده است

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، با تداوم گرمای هوا در کشور مصرف برق بیش از بیش شده و میزان مصرف برق در گیلان رکود مدت زمان مشابه سال گذشته را زده است.

قطع مکرر و خارج از برنامه برق طی روزهای اخیر در اقصی نقاط کشور مشکلات متعددی را برای شهروندان ایجاد کرده است. معضلی که می تواند خسارات غیرقابل بازگشتی را برای بیمارانی که در مراکز درمانی بستری هستند و حیاتشان به دستگاه های الکترونیکی وابسته است، به بار آورد.

شرکت توزیع برق جدول زمان بندی شده ای را در خصوص ساعات قطعی برق در کشور تعیین کرده است قطعی ناگهانی و بدون خبر برق در روز گذشته باعث شد یک بار دیگر اعتبار جدول های خاموشی شرکت توانیر مورد تردید قرار بگیرد.

مسؤولان شرکت توانیر علت این اتفاق افزایش بی سابقه گرما و در تبعه آن مصرف زیاد برق عنوان کردند زیرا ظرفیت قابل تولید نیروگاه ها حدود ۵۴ هزار مگاوات و نیاز مصرف برق به ۶۵ هزار مگاوات رسیده است.

روز گذشته در برخی مناطق کشور ازجمله گیلان برق به طور میانگین چهار الی هشت سال قطع شد که این امر خارج از زمان بندی اعلام شده بوده و مشکلاتی را برای بیماران کرونایی و تنفسی ایجاد کرده است.

همواره یکی از منابع تولید برق در گیلان از طریق آب های پشت سد سفیدرود بوده است ولی کاهش نزولات جوی، کاهش ذخیره آب پشت سد سفیدرود منجر به کاهش تولید نیروگاه برق آبی در گیلان شده است.

به گفته معاون بهره برداری شرکت توزیع برق گیلان میزان مصرف برق در گیلان ۱۸ و در کشور ۲۲ درصد نسبت به مشابه سال گذشته با افزایش برق مواجه بوده است.

بنا بر اعلام جوهری عدم توازن میان تولید و برق مصرفی توسط مردم علت خاموشی های گسترده در گیلان بوده است و امر د  حالی صورت می گیرد که در گیلان دو هزار مگابایت برق تولیدشده و این استان یکی از صادرکنندگان برق به دیگر استان های کشور است ولی وزارت نیرو تاکنون سهم بیشتری از برق را به گیلان اختصاص نداده است.

با این حال صرفه جویی در مصرف برق به ویژه در ساعت پیک مصرف یعنی بین ساعات ۱۴ الی ۱۶ می تواند بخش قابل توجه ای از مشکل برق را برطرف کند به این منظور مسؤولان شرکت توزیع برق گیلان از مردم درخواست دارند در ساعات پیک به مدت ۱۵ دقیقه وسایل سرمایی خود را خاموش کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان