جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان گفت: امسال ۲۷ پروژه اقتصاد مقاومتی با اعتبار هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان در گیلان تعریف و اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع ظهر یکشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان این سیاست راهبردی را مبنای کار، برنامه و اقدامات همه مدیران در سطح ملی و استان ها دانست و اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور، ما را ملزم به استفاده از همه ظرفیت های داخلی برای فراهم سازی زمینه توسعه و اعتلای ایران اسلامی به ویژه در حوزه اقتصادی می کند.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت های داخلی زمینه خوداتکایی در کالاهای مختلف را فراهم می کند و میزان وابستگی به واردات را کاهش می دهیم.

استاندار گیلان به ظرفیت های مختلف موجود در استان و تعریف طرح های راهبردی کوتاه مدت یک ساله و دستیابی به نتایج پیش بینی شده، اشاره کرد و افزود: با همراهی مدیران، فعالان بخش خصوصی، اقتصادی و کارآفرینان، اکثر پروژه های اقتصاد مقاومتی سال گذشته به افتتاح رسید و طرح های باقیمانده نیز با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد تا پایان نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسند.

وی اضافه کرد: اجرای طرح احیای نوغانداری گیلان نمونه ای از طرح های اقتصاد مقاومتی سال گذشته برشمرد که با مشارکت بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در بازه زمانی یک ساله به تولید هزار و ۷۰۰ تن پیله تر ابریشم رسید.

زارع گفت: این طرح به عنوان یکی از پروژه های مستمر در امسال نیز تعریف شده و اگرچه به رکورد گذشته تولید این محصول رسیدیم؛ اما به این میزان قانع نیستیم و باید شاهد رشد صعودی آن باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به تعریف ۲۷ پروژه اقتصاد مقاومتی برای امسال با هزینه هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان و با مشارکت بانک ها، افزود: مشکلات واحدهای تولیدی استان نیز با جدیت در کارگروه های مرتبط، پیگیری و بررسی و به صورت مستمر رصد می شوند.

وی ضمن قدردانی از پیگیری مجموعه دادگستری استان در خصوص تعیین تکلیف مشکلات حقوقی برخی شرکت ها، افزود: سازمان صمت موظف است با جلب سرمایه گذاران، زمینه استفاده از ظرفیت این سه شرکت در جهت ایجاد فرصت های شغلی را فراهم کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان