جستجوگر خبری شهرستان شفت

رسیدگی سریع به واحدهای تولیدی فعال در گیلان، اولویت بندی پروژه ها، احداث تصفیه خانه شهرک سفیدرود و توجه به صنایع تبدیلی برای ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری در گیلان از مواردی بود که در جلسه ستاد ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رئیس مجمع نمایندگان گیلان ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان در سالن اجتماعات غدیر استانداری با بیان اینکه باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه گسترش پیدا کند، اظهار کرد: یکی از مهم ترین تأکیدات در برنامه اقتصاد مقاومتی توجه به توان داخلی در تمامی عرصه ها است زیرا وابستگی به بیگانه جوانان ما را منزوی می کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری با تأکید بر لزوم توجه به بهره مندی از ظرفیت گیلان در تکمیل پروژه های اقتصاد مقاومتی گیلان گفت: استان گیلان به لحاظ تکمیل پروژه های عمرانی دارای ظرفیت علمی و پیمانکاران بسیار خوبی است که باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان یکی از راه ها در توسعه گیلان را توجه به کشاورزی و صنایع تبدیلی دانست و بیان کرد: توجه به صنایع تبدیلی منجر به ایجاد اشتغال و افزایش بهره وری در گیلان می شود.

وی با گله مندی از بوروکراسی شدید اداری در کشور و گیلان افزود: بوروکراسی و تداخلات اداری نگرانی تولیدکننده ها را بیشتر کرده است که می تواند به اشتغال استان آسیب بزند.

چرخه درست در توسعه پرورش کرم ابریشم در گیلان وجود ندارد

عضو مجمع نمایندگان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه سد مخزنی لاسک باید به اولویت مسؤولان گیلانی تبدیل شود، اظهار کرد: هنوز تکلیف سد مخزنی لاسک مشخص نشده و یک دوره تزلزل در تکمیل این سد وجود دارد که بسیار آزاردهنده است.

خلیل بهروزی فر با تأکید بر اینکه باید به واحدهای تولیدی فعال در گیلان رسیدگی سریع انجام شود، بیان کرد: باید شرکت هایی که توسط مدیران آن سرپا مانده و مشغول به کار هستند، رسیدگی شده و مشکلات آنان مثل بدهی معوقه برطرف شود.

وی با انتقاد از عدم وجود چرخه درست در توسعه پرورش کرم ابریشم در گیلان بیان کرد: پرورش کرم ابریشم در گیلان سلیقه بسیار طولانی دارد ولی تاکنون چرخه درست برای توسعه این صنعت ایجاد نشده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در مجلس یکی از مشکلات اساسی ما در گیلان بی توجهی به صنایع تبدیلی دانست و تصریح کرد: در گیلان محصولات کشاورزی بسیار زیادی مثل بادام و عسل وجود دارد که دارای محصولات تبدیلی است به این منظور باید به آن توجه و به رشد اقتصاد گیلان کمک کرد.

بهروزی فر با قدردانی از اقدام مناسب کمیته امداد در خرید پیله کرم ابریشم در گیلان گفت: خریداری کردن پیله کرم ابریشم توسط کمیته امداد اقدام خوب بوده و دست دلالان را کوتاه کرده است.

وی با اشاره به کمبود بحران آب کشاورزی در گیلان بیان کرد: کمبود آب در مزارع استان به یک بحران تبدیل شده و برخی از مناطق بخشی از شالیزاری کشاورز در اثر خشک سالی آسیب جدی دیده است.

اولویت بندی پروژه ها در گیلان مناسب نیست

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه زیبنده استانی مثل گیلان نیست که برخی پروژه ها ۱۰ سال نیمه تمام باقی بماند، اظهار کرد: در گیلان پروژه هایی مثل سد شفا رود ۱۰ سال نیمه تمام مانده و ادامه دار بودن این روند به کشاورزی استان آسیب زده است.

سید علی آقازاده با انتقاد از اولویت بندی نادرست پروژه های عمرانی در گیلان گفت: سؤال من از مسؤولان گیلانی این است این چه مدل اولویت بندی تکمیل پروژه در گیلان است؟ مگر می شود برخی از پروژه های بزرگ هنوز بدون تکلیف باقی بماند، لذا باید در اجرای این پروژه باید نظارت بیشتر شود.

چه کسی پاسخگو وضعیت شهرک صنعتی رشت است؟

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم احداث تصفیه خانه سفیدرود در گیلان اظهار کرد: تصفیه خانه شهرک سفیدرود اگر احداث نشود محیط زیست جلو اجرای این پروژه را خواهد گرفت.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به تولید دو هزار مگابایت برق در گیلان گفت: گیلان دو هزار مگابایت برق تولید می شود و صادرکننده برق است لذا باید تهران به گیلان سهم  برق بیشتری اختصاص دهند.

وی با انتقاد از وضعیت شهرک صنعتی در شهرستان رشت بیان کرد: وضعیت شهرک صنعتی رشت اصلاً مناسب بوده و باید تکلیف آن مشخص شود آیا کسی در آنجا پاسخگو است؟

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان دارای ظرفیت خوبی در احیای کارخانه های کشور است،  تصریح کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان ماشین سازی اراک را در اختیار گرفت و این کارخانه بدون دغدغه در حال فعالیت بوده و هیچ گونه مشکلی ندارد ولی اجازه بازدید به این افراد در شرکت پوشش داده نشده است.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان