جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به نقش مهم توجه به استاندارد در ارتقای کیفیت زندگی اجتماعی، گفت: گیلان در بخش های مختلف ظرفیت بسیاری دارد که افزایش کیفیت می تواند به توسعه کمک کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پیش از ظهر یکشنبه در دیدار معاون تدوین و ترویج سازمان ملی استاندارد با اشاره به نقش مهم این نهاد در ارتقای کیفیت زندگی اجتماعی، اظهار کرد: گیلان ظرفیت های گوناگونی در بخش صنعت، تولید محصولات کشاورزی و صنایع وابسته و خدمات گردشگری دارد که همه این حوزه ها ارتباط و پیوند مستقیمی با وظایف این سازمان دارند.

وی به گام های دولت برای استانداردسازی بخش زیادی از محصولات کشاورزی از جمله زیتون اشاره و اضافه کرد: با توجه به جایگاه برتر گیلان در ۲۰ محصول تولیدی، برای ارائه خدمات بهتر به جمعیت متراکم استان، ایجاد دفاتر و نمایندگی شهرستانی منجر به تسهیل امور و رضایتمندی مردم شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه تعدد وظایف و گستردگی مأموریت های استاندارد در این استان با توجه به وجود سه بندر فعال آستارا، انزلی و کاسپین، ادامه داد: به واسطه پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا و اتصال خط ریلی از رشت به کاسپین و انزلی و سپس آستارا در ادامه حجم کار به ویژه در صادرات غیرنفتی بیشتر می شود.

وی وجود نیروهای متخصص در استاندارد گیلان و تعامل با دستگاه های دیگر و فعالان بخش خصوصی را مهمترین سرمایه این سازمان دانست و افزود: با توجه به گردشگرپذیر بودن گیلان و وجود مراکز تفریحی، اقامتی و شهربازی، حفظ سلامت مردم بسیار حائز اهمیت است.

زارع با اشاره به تولید محصولات مختلف در گیلان از جمله کیک و کلوچه اشاره و اضافه کرد: با توجه به ضرورت جلب اعتماد و اطمینان مردمی، باید کیفیت زندگی و شاخص های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگ استاندارد را گسترش و ارتقا دهیم.

در پایان این دیدار «مهناز جعفریان» به عنوان مدیرکل جدید استاندارد گیلان معرفی شد و پیش از او نیز «داریوش اشکانی پور» عهده دار این مسئولیت بود.



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان