جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،مجتبی مهری اظهار کرد: بافت فرش بزرگ پارچه موجب می شود که فعالیت در این حوزه سود منطقی تری برای قالی بافان داشته باشد و به همین دلیل گرایش قالی بافان استان به سمت بافت فرش بزرگ پارچه نسبت به ...

به گزارش ۸دی،مجتبی مهری اظهار کرد: بافت فرش بزرگ پارچه موجب می شود که فعالیت در این حوزه سود منطقی تری برای قالی بافان داشته باشد و به همین دلیل گرایش قالی بافان استان به سمت بافت فرش بزرگ پارچه نسبت به گذشته رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه بیشترین فرش های بزرگ پارچه در رشت، خمام و سنگر بافته می شود، افزود: علاوه بر این مناطق در شهرستان های سیاهکل و شفت نیز بیش از دیگر شهرستان های گیلان فرش بزرگ پارچه بافته می شود.

مهری با اشاره به اینکه به نفع قالی بافان دیگر در بافت تابلوفرش نیست، ادامه داد: بازار تابلوفرش اشباح شده است و در حال حاضر بافت تابلو فرش سود چندانی برای قالی بافان ندارد.

رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان گفت: در سال های اخیر فرش بافان را به سمت بافت قالی و قالیچه سوق داده ایم تا سود بهتری از پرداختن در این حوزه نصیبشان شود.

مهری ادامه داد: استان گیلان یکی از بهترین تولیدکنندگان فرش دست باف کشور است و کیفیت فرش های این استان به هیچ وجه کمتر از فرش های استان های فرش خیز کشور نیست.

وی تصریح کرد: افزایش بافت فرش ابریشمی یکی از اولویت های کاری این اداره است، زیرا این چنین فرش هایی همواره مشتریان خوبی دارد و از بازارپسندی بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: قالی بافان ما منتظر اختصاص تسهیلات هستند و برای تهیه مواد اولیه به چنین تسهیلاتی نیاز مبرم دارند.

وی دلیل افزایش قیمت فرش دست باف را گران شدن قیمت مواداولیه و افزایش قیمت دستمزد دانست و خاطرنشان کرد: مواد اولیه بافت فرش های مختلف فرق می کند و فرش بافان ما به تسهیلات مختلفی نیاز دارند.

رییس اداره فرش سازمان صمت گیلان ادامه داد: در استان علیرغم شرایط کرونایی کاهش در روند تولید فرش استان نداشتیم و امسال مهمترین هدف ما این است که بتوانیم بافنده های فرش موجود را حفظ کنیم.

مهری گفت: هم اکنون حدود ۱۳ هزار و ۵۰۰ قالی باف داریم و ۹۲ درصد بافندگان ما را بانوان تشکیل می دهند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان