جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان های گیلان گفت: بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از نگاه شرکت کنندگان، میزان رعایت پروتکل ها از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و کم توجهی به توصیه های مراقبتی مسئله ای بسیار نگران کننده در کشور است، اظهار کرد:  تغییر رنگ بندی شهرستان ها، افزایش شمار مناطق نارنجی و اضافه شدن رنگ قرمز کرونایی به گیلان نشان دهنده شکننده بودن کرونا در گیلان است.

وی با اشاره به کاهش دستورالعمل های بهداشتی در گیلان گفت:  بر اساس نمودار ارائه شده در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا از متوسط ۶۹ درصدی این شاخص در سطح کشور کمتر است.

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرستان های گیلان افزود: برخی شهرستان ها در مناطق شرقی و غربی گیلان در معرض تغییر وضعیت رنگ بندی کرونایی هستند و فرمانداران باید با جدیت ضمن برگزاری جلسات ستاد شهرستانی، نسبت به بررسی آسیب ها و رفع آن ها اهتمام ورزند.

زارع ضرورت تشدید نظارت و بازرسی ها به ویژه از رستوران ها، نانوایی ها و پاساژها تأکید و بیان کرد: صداوسیما و رسانه ها باید در راستای افزایش میزان بازدارندگی، نسبت به انعکاس روند بازرسی ها و آگاهی بخشی مردم اقدام کنند.

وی با ابراز نگرانی از افزایش بیماران بستری شده و سرپایی در بیمارستان های کشور تصریح کرد: شیب صعودی برخی استان ها، نگرانی ها برای آغاز موج پنجم را افزایش داده است، لذا انتظار می رود میزان مراعات دستورالعمل ها و همراهی با کادر درمان و پزشکان از سوی مردم مضاعف شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه  میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور در این استان بسیار خوب بوده است، گفت: روز گذشته بازدیدی  از فرآیند برگزاری آن در دانشگاه گیلان داشته و بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از نگاه شرکت کنندگان، میزان رعایت پروتکل ها ازجمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و ضدعفونی اماکن در گیلان، ۱۰۰ درصد بوده است.

زارع با ارزشمند دانستن برگزاری کنکور سراسری و آن هم با این میزان از رعایت دستورالعمل بهداشتی افزود: برگزاری آزمون با بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سطح کشور یک مانور بزرگ بود می توان از آن به عنوان الگویی برای زیست جدید اجتماعی و سازگار با کرونا بهره جست.

وی با بیان اینکه اقدام ارزشمند رهبر معظم انقلاب برای استفاده از واکسن داخلی، نشانگر قدردانی از تلاش های  تولیدکنندگان پرافتخار واکسن داخلی بوده است، تصریح کرد: کشور در سخت ترین تحریم های چند سال اخیر قرار داشته ولی با این حال دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن بسیار موفق عمل کردند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان