جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون علوم پزشکی گیلان با هشدار نسبت به خطر ورود این استان به موج پنجم، گفت: تعداد بیماران کرونایی در استان گیلان روند صعودی سه برابری داشته است.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت کرونا و تعداد مبتلا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر متأسفانه ۲۷۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه در مقایسه با آمار هفته های گذشته جهش قابل ملاحظه و هشدار دهنده ای در تعداد بیماران بستری شاهد هستیم، گفت: ادامه بی توجهی ها می تواند گیلان را وارد موج پنجم کرونا کند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه ۸۲ بیمار نیازمند بستری در بیمارستان های استان طی شبانه روز گذشته شناسایی شده اند، افزود: ۵۱ بیمار نیز در شرایط بد قرار داشته و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز شاهد افزایش سه برابری در تعداد بیماران جدید هستیم، گفت: علت این میزان افزایش عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی است.

دهنادی مقدم با اشاره به اینکه شهرستان آستارا روز گذشته با تغییر رنگ کرونایی در وضعیت قرمز قرار گرفت، ادامه داد: علاوه بر شهرستان های رودبار و ماسال که در وضعیت نارنجی قرار داشتند شهرستان آستانه اشرفیه هم نارنجی شد.

وی اضافه کرد: تعداد بیماران در شرق استان گیلان، شهرهای رشت و صومعه سرا نیز در حال افزایش است.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به تغییر رنگ بندی کرونایی در شهرهای مرزی استان مازندران با گیلان و وضعیت قرمز در استان های جنوبی کشور، بیان کرد: خطر قرمز شدن گیلان و ورود به موج پنجم در صورت کم توجهی و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار زیاد است.

وی به شیوع نوع جدید ویروس کرونا با عنوان دلتا در جنوب و مرکز کشور اشاره کرد و افزود: این ویروس متأسفانه از انواع گذشته این ویروس قدرت سرایت بیشتر، فرار از سیستم ایمنی و میزان مرگ و میر بالاتری دارد.

دهنادی مقدم با تأکید بر اینکه همه این موارد نشان دهنده این است که نیازمند رعایت جدی تر و دقیق تر پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان هستیم، تأکید کرد: گیلانیان از مسافرت به جنوب و نواحی مرکزی کشور جدا خودداری کنند.

وی با بیان اینکه استفاده نکردن از ماسک و مسافرت های غیرضروری و برگزاری و حضور در دورهمی ها از مهم ترین دلایل روند صعودی ابتلاء به کرونا در استان گیلان است، افزود: کنترل و از بین رفتن کرونا تنها با رعایت جدی پروتکل ها امکان پذیر است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان