جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - امام جمعه آستارا با اشاره به مشکلات ناشی از قطعی مکرر آب شرب مشترکان، از مسئولان استانی و محلی خواست برای تامین زیرساخت های آبرسانی به این شهرستان، برنامه و تدبیر اساسی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه شهرستان آستارا اظهار داشت: مسئولان دوره های قبل برای تامین زیرساخت های آب آستارا فکر اساسی نکرده اند و متاسفانه قطعی مکرر آب در کنار خاموشی هایی که برنامه سراسری دارد، شهروندان آستارا را رنج می دهد.

وی افزود: عمده محل تامین آب شرب این شهرستان از رودخانه هاست و در تابستان به علت گرما و تبخیر آب، حجم منابع رودخانه ها کاهش می یابد که با قطعی مکرر آب مواجه می شویم.

امام جمعه آستارا با اشاره به پروژه نیمه تمام سد لاستیکی آستارا گفت: این روزها قطعی آب به گلایه اصلی شهروندان تبدیل شده است و متولیان امور آب باید برای رفع این مشکل که هر سال در تابستان سبب رنجش اهالی می شود، چاره ای اساسی بیاندیشند.

حافظ نیا مناسبت هایی مانند روز قلم، مالیات و شهرداری ها و دهیاری ها را گرامی داشت و با اشاره به سوگند خداوند بر قلم در قرآن کریم، خبرنگاران و فعالان فضای مجازی را به حفظ حرمت و حریم قلم توصیه کرد و در بحث مالیات نیز از متولیان امر خواست به تعقیب مالیاتی دانه درشت ها بپردازند و همچنین شهرداری ها و دهیاری ها را به تلاش بیشتر برای آبادانی شهرها و روستاها فراخواند.

وی در بخش دیگری از سخنانش یاد و خاطره شهدای محراب را گرامی داشت و گفت: شهیدان محراب سند اثرگذاری نمازهای جمعه هستند و دشمن به دلیل هراس از تاثیر کلام آن عالمان دین، آنها را به شهادت رساند.

امام جمعه آستارا ادامه داد: اگر امروز نیز حرکت و رفتاری جهت تضعیف نهاد نماز جمعه صورت بگیرد یا از این جایگاه برای تخریب و تحقیر شخصیتی استفاده شود، این رفتار مصداق نفاق و گام نهادن در راه دشمن خواهد بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان