جستجوگر خبری شهرستان شفت

امام جمعه آستارا با بیان اینکه زیبنده گیلان و آستارا نیست که در این فصل از سال دچار کمبود آب شود، گفت: قرار بود سد لاستیکی ملاهادی در مدت زمان یک سال آماده بهره برداری شود، اما اکنون وارد ششمین سال خود ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا امروز در آئین خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نماز اول وقت را از اهمیت بالایی دانست و اظهار کرد: تلاش کنیم تا تکالیف دینی خود را به موقع انجام دهیم و اولیت نخست همه کارهای ما اقامه اول وقت فریضه واجه نماز باشد.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به شهادت چهارمین شهید محراب در سال ۱۳۶۱ به دست منافقین گفت: شهدای محراب سند حقانیت نظام و سند اثرگذاری نمازهای جمعه هستند که به دلیل ترس دشمن از سخنان تأثیرگذار آن ها در سنگر بصیرافزایی به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

امام جمعه آستارا با اشاره به حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایت کار به هواپیمای مسافری ایران در ۱۲ تیر ۱۳۶۳ بیان کرد: به واسطه این جنایت بسیاری از مردان، زنان و کودکان بی گناه و بی دفاع به شهادت رسیدند که این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان روز افشای حقوق بشر نام گذاری شده است.

وی حقوق بشر آمریکایی را برابر با کشتار انسان های بی گناه و بی دفاع در اقصی نقاط جهان ازجمله سوریه، عراق، یمن و افغانستان دانست و تصریح کرد: خوی آمریکای جنایت کار به کشتار زنان، کودکان و مردان بی دفاع و بی گناه عادت کرده است و در هر کجای دنیا جنایتی صورت می گیرد پای ثابت آن آمریکایی ها هستند.

حافظ نیا ضمن گرامی داشت روز قلم و تبریک این روز به خبرنگاران و نویسندگان افزود: قلم مقدس بوده و باید در راه حقانیت به کار گرفته شود؛ متأسفانه در عصر تکنولوژی همه به واسطه فضای مجازی نویسنده شده اند و باید مراقب مطالبی که در فضای مجازی منتشر می کنند باشند؛ چراکه قلم می تواند سرنوشت یک ملت را تغییر دهد.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به تزریق غرورآفرین واکسن کووید ۱۹ توسط مقام معظم رهبری در رسانه ملی تصریح کرد: پای بندی به نوبت، حمایت از نخبگان داخلی و استفاده از تولید ملی ازجمله اهداف تزریق واسکن کرونا توسط مقام معظم رهبری بود و بلافاصله پس از تزویق واکسن، آمریکا تحریم واکسن کووید ۱۹ را برداشت. 

امام جمعه آستارا نبود محل ذخیره مناسب آب را ازجمله مشکلات کم آبی در شهر و روستاهای این شهرستان دانست و بیان کرد: زیبنده استان گیلان و شهرستان آستارا نیست که در این فصل از سال دچار کمبود آب شود و در روستاهای این شهرستان فریاد هل عطش بلند شود.

وی ضمن انتقاد از پیشرفت ضعیت احداث سد لاستیکی روی رودخانه ملاهادی خانه های آسیاب تصریح کرد: قرار بود سد لاستیکی ملاهادی در مدت زمان یک سال آماده بهره برداری شود، اما اکنون وارد ششمین سال خود شده و کسی پی گیر این موضوع نیست؛ متأسفانه  یک عده از مدیران ارشد شهرستان فقط رأی گرفتن و دنبال مسئولیت بودن را بلد هستند.

انتهای پیام /۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان