جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل زندان های گیلان با اشاره رتبه دوم زندان های این استان در ایجاد اشتغال گفت: بر اساس آمار تاکنون بیش از دو هزار نفر در زندان های گیلان مشغول به کسب درآمد از این طریق هستند.

رضا محمدی اصل امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، با بیان اینکه ایجاد اشتغال در زندان ها به یک هدف از پیش طراحی شده در قوه قضاییه تبدیل شده است، اظهار کرد: ۶۰ درصد زندان های گیلان یک حرفه را دنبال کرده و مشغول به کار هستند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به خانواده های زندانیان محبوس در زندان های گیلان گفت: کارهای صنایع دستی، قالیبافی و فنی ازجمله مشاغل شکل گرفته در زندان ها بوده و تمامی درآمد حاصل به خانواده زندانی و یا خود مددجو تحویل داده می شود.

مدیرکل زندان های گیلان، با اشاره رتبه دوم زندان های این استان در ایجاد اشتغال افزود: زندانیان ابتدا توسط سازمان فنی حرفه ای و جهاد کشاورزی آموزش داده شده و سپس وارد عرصه کار می شود که بر اساس آمار تاکنون بیش از دو هزار نفر در زندان های گیلان مشغول به کسب درآمد از این طریق هستند.

محمدی بیشترین دلیل ورود افراد به زندان ها را مسئله اشتغال و بیکاری دانست و بیان کرد: سازمان زندان ها به افرادی که در طول حبس حرفه فنی حرفه ای و یک اشتغال خاص را یاد گرفته اند پس از آزادی تسهیلات اعطا می کند تا این افراد بتوانند پس از خروج از زندان از این راه کسب درآمد کنند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان