جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با اشاره به تدوین ظرفیت های سرمایه گذاری به ویژه در بخش گردشگری شهرستان گفت: در ماهیت طرح های ارائه شده حوزه بخش گردشگری در این جلسه و اهلیت سرمایه گذاران و توان مالی آنان برای اجرای ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع امروز در جلسه بررسی مشکلات و طرح های سرمایه گذاری رودبار با اشاره به تلاش های مسؤولان این شهرستان در راستای عمران و آبادانی و ایجاد امنیت و آرامش برای مردم این شهرستان اظهار کرد: از همراهی مردم ولایتمدار، فهیم و متمدن رودبار برای اجرای پروژه ها و تحقق برنامه های دولت قدردانی می کنم. 

وی با اشاره به ظرفیت های متعدد و ارزشمند اجتماعی، انسانی، اقتصادی رودبار و پیشینه تاریخی و گرانسنگ برجای مانده از دوران باستان در این شهرستان گفت: در کنار مردم نجیب رودبار به عنوان سرمایه های اجتماعی غنی ایران زمین، مواهب خدادادی طبیعی و کم نظیر موجود، این شهرستان را نسبت به بسیاری مناطق دیگر متمایز کرده است.

به گفته نماینده عالی دولت در گیلان، فرصت های کنونی در بخش های کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات و گردشگری این شهرستان می تواند زمینه اعتلای بیش از گذشته رودبار را فراهم آورد.

زارع با اشاره به تدوین ظرفیت های سرمایه گذاری به ویژه در بخش گردشگری شهرستان طی دو سال اخیر بیان کرد: در ماهیت طرح های ارائه شده حوزه بخش گردشگری در این جلسه و اهلیت سرمایه گذاران و توان مالی آنان برای اجرای پروژه، موضوع به صورت تخصصی در کمیته ای بررسی و موانع برطرف می شود.

استاندار گیلان بر ضرورت پیگیری مسائل زیرساختی و زیربنایی شهرستان و تعیین زمانبندی مشخص اجرای پروژه های عمران و آبادانی رودبار به صورت دقیق تأکید کرد و گفت: تکمیل طرح های گازرسانی یکی از اقدامات شایسته دولت های یازدهم و دوازدهم بوده چراکه برای اجرای این طرح ها به ویژه در مناطق کوهستانی رودبار و ایجاد یک انشعاب در روستاهای سخت گذر، بیش از سه برابر هزینه سرانه، اعتبار صرف شده است. 

وی به تلاش های مثبت صورت گرفته در راستای دسترسی بهتر مردم به خدمات و توسعه زیرساخت ها اشاره کرد و افزود: خدمات دولت که همانا دستاوردهای نظام اسلامی است، باید برای مردم بازگو شود تا برخی با سیاه نمایی اقدامات شایسته نظام را زیر سوال نبرند. 

زارع با تأکید بر اینکه دستگاه های اجرایی درخصوص وظایف تکلیفی خود، باید برای جلب رضایت مردم گام بردارند، گفت: ظرفیت های موجود در تولید محصول مهم زیتون و سایر اقلام باغی با استفاده از شیوه های نوین آبیاری و حمایت های جهادکشاورزی و آب منطقه ای استان، گسترش پیدا کند. 

استاندار گیلان با تأکید بر لزوم پیگیری اجرای پروژه های آب، برق، گاز و راه روستایی توسط مدیران استانی و شهرستانی بیان کرد: مدیران استانی با تفویض اختیار به مدیران شهرستانی، موجب رفع بخش اعظمی از مشکلات راه فراهم سازند.

نماینده عالی دولت در گیلان به پیگیری های صورت گرفته در جهت نوسازی ماشین آلات شهرداری ها اشاره و بر ضرورت توجه بیشتر به پروژه های حوزه ورزش و جوانان شهرستان رودبار با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران و خیران تأکید کرد و گفت: در توزیع اعتبارات شهرستانی، رعایت انصاف و عدالت مورد توجه جدی باشد. 

وی با بیان اینکه با حمایت دولت و اهتمام بخش خصوصی و سرمایه گذاران برخی از پروژه های گردشگری نه فقط برای شهروندان رودبار بلکه برای گیلانیان و هموطنان عزیز نیز جاذبه و اشتغال پایدار ایجاد می کند، افزود: برخی پروژه ها همچون سد دیورش نیز با پیگیری های صورت گرفته، شاهد پیشرفت مناسبی است که با جدیت باید دنبال شود. 

در این جلسه علاوه بر بیان مطالبات و مشکلات شهرستان توسط فرماندار رودبار، نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی به استقبال و اعلام آمادگی فعالان بخش خصوصی برای مشارکت در طرح های سرمایه گذاری اشاره کرد. 

همچنین امامان جمعه شهرهای لوشان، منجیل و رستم آباد شهرستان رودبار هم به بیان دیدگاه ها و انتظارات مردم در جهت رفع مشکلات پرداختند. 

هریک از مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط نیز گزارش هایی از اقدامات صورت گرفته و روند اجرای پروژه های در دست اجرا ارائه کردند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان