جستجوگر خبری شهرستان شفت

استاندار گیلان با اشاره نقش مؤثر کارگروه های تخصصی بسیج در احداث پروژه های عمرانی در کشور گفت: یکی از انتظارات ما این است طرح های محوله به بسیج سازندگی از سوی دستگاه های اجرایی تا پایان سال به ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه کارگروه سازمان بسیج سازندگی استان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه بسیج نقش مهمی در دروان دفاع مقدس در و دوران بعد از آن و در قالب گروه های جهادی داشته است، اظهار کرد: در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی کشور پس از دفاع مقدس نیز مشارکت بسیج به ویژه در مناطق محروم، روستایی و کم برخوردار در راستای عدالت اجتماعی، بهبود وضعیت رفاه مردم و دسترسی به امکانات بهتر زندگی، پرواضح است.

وی با اشاره نقش مؤثر کارگروه های تخصصی بسیج در احداث پروژه های عمرانی در کشور گفت: بخش تخصصی و کارگروه های مختلف در بسیج در احداث مسکن محرومان و نیز آب و راه روستایی و سایر پروژه های عمرانی نقش مهمی در کاهش هزینه ها داشته است.

استاندار گیلان به فراهم بودن بستر  مشارکت بسیج سازندگی در فعالیت های مختلف عمرانی اشاره کرد و افزود:  بسترهای مشارکت بسیج سازندگی در فعالیت های زودبازده با مقیاس کوچک و متوسط در مناطق محروم و روستایی ازجمله آب، کشاورزی، آبخیزداری، جنگل ها، مراتع و زیست محیطی و نیز اجرای پروژه های عام المنفعه همچون احداث مدرسه، خانه های بهداشت و بهسازی آن ها در گیلان به خوبی فراهم است.

زارع، محرومیت زدایی در روستاها را از مهم ترین اهداف بسیج سازندگی در کشور دانست و بیان کرد:  بسیج سازندگی در پروژه هایی از قبیل احداث مسکن و آب روستایی و مناطق محروم گیلان نقش مهمی داشته و با توجه به آغاز اجرای طرح مدیریت پسماند روستایی (مپ) در مناطق گیلان، استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در استمرار این مسیر، اثرگذار است.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت بسیج در حل بسیاری از مسائل و مشکلات  زیست محیطی گیلان  تصریح کرد: همراهی بسیج سازندگی در اجرای طرح جمع آوری گیاهان مزاحم تالابی و سنبل آبی به عنوان یک رسالت و مسئولیت اجتماعی بسیار ارزشمند بوده است، به این دلیل یکی از انتظارات ما این است طرح های محوله به بسیج سازندگی از سوی دستگاه های اجرایی تا پایان سال به بهره برداری برسند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان