جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان گفت: بسترهای لازم برای بهره گیری از ظرفیت بسیج سازندگی برای اجرای طرح های زود بازده در مناطق محروم و روستایی گیلان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه سازمان بسیج سازندگی گیلان، اظهار کرد: تجربه موفق استفاده از ظرفیت مردم به ویژه جوانان در عرصه های اجتماعی، سیاسی، عمرانی و جهادی در قالب نیروهای بسیج طی دوران دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: در عرصه سازندگی، عمران و آبادانی کشور پس از دفاع مقدس نیز مشارکت بسیج به ویژه در مناطق محروم، روستایی و کم برخوردار در راستای عدالت اجتماعی، بهبود وضعیت رفاه مردم و دسترسی به امکانات بهتر زندگی روشن است.

استاندار گیلان با اشاره به نقش آفرینی بسیج در احداث مسکن محرومان، آبرسانی به روستاها و سایر پروژه ها با بهره گیری از مشارکت مردم به ویژه جوانان، ادامه داد: دستگاه های اجرایی می توانند از این ظرفیت جهت تسریع اجرای پروژه ها با هزینه کمتر استفاده کنند.

وی همچنین تأکید کرد: بسترهای مشارکت بسیج سازندگی در فعالیت های زودبازده با مقیاس کوچک و متوسط در مناطق محروم و روستایی از جمله آب، کشاورزی، آبخیزداری، جنگل ها، مراتع و زیست محیطی و نیز اجرای پروژه های عام المنفعه همچون احداث مدرسه، خانه های بهداشت و بهسازی آنها در گیلان به خوبی فراهم است.

زارع به تجارب موفق بهره گیری از بسیج سازندگی در پروژه هایی از قبیل احداث مسکن و آب روستایی و مناطق محروم گیلان با اعتقاد به استفاده از مشارکت مردم، شوراهای اسلامی و دهیاری ها اشاره کرد و افزود: با توجه به آغاز اجرای طرح مدیریت پسماند روستایی در مناطق گیلان، استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی در استمرار این مسیر، اثرگذار است.

استاندار گیلان با اشاره به همراهی بسیج سازندگی در اجرای طرح جمع آوری گیاهان مزاحم تالابی و سنبل آبی به عنوان یک رسالت و مسئولیت اجتماعی، گفت: انتظار می رود تا در اجرای طرح های محوله به بسیج سازندگی از سوی دستگاه های اجرایی شاهد بهره برداری در بازه زمانی کوتاه مدت تا پایان سال جاری باشیم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان