جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با توجه به روند افزایش تدریجی بیماران کرونا مثبت پیش بینی می شود شهرهای لاهیجان، املش و شفت نیز نارنجی شوند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه همچنان کرونا در استان گیلان فعال بوده و با یک روند ملایم دارای شیب صعودی است، اظهار کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر گونه های جدید ویروس کرونا شیوع یافته است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون گونه های جدید کرونا همانند دلتای هندی شناسایی نشده است، افزود: با توجه به ورود مسافران از نقاط مختلف کشور به استان گیلان شاهد سیر صعودی بیماری هستیم که امکان شناسایی گونه های جدید نیز وجود دارد.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان تأکید کرد: همه شهروندان باید با دقت و جدیت بیشتری نسبت به گذشته شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در شبانه روز گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان گیلان افزایش یافته است، اضافه کرد: با وجودی که با تلاش های انجام شده در هفته گذشته تعداد آمار بستری های کرونایی گیلان به زیر ۲۰۰ بیمار رسیده بوده امروز شاهد بستری ۲۴۵ نفر با این بیماری در بیمارستان های گیلان هستیم.

حیدرزاده با اشاره با حال وخیم ۵۰ بیمار کرونایی استان گیلان، گفت: این افراد برای دریافت خدمات بیشتر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه طی روزهای گذشته شاهد نارنجی شدن رنگ دو شهرستان آستارا و ماسال در استان گیلان بودیم، افزود: پیش بینی می شود در با توجه به روند افزایش بیماری شهرستان های لاهیجان، شفت و املش نیز به این لیست اضافه شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در صورت عدم توجه و ساده انگاری نسبت به کرونا امکان نارنجی شدن شهرستان رشت با توجه به حجم بالای جمعیت خواهیم بود، تأکید کرد: شهروندان باید با دقت و جدیت بیشتری پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان