جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به شناسایی ۱۱۰ معدن در استان، گفت: با وجود ظرفیت خوب منابع معدنی گیلان، معادن شناسایی شده فعلی عمدتاً سطحی بوده و روی آنها کار نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر فرهاد دلق پوش شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به جاذبه ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در استان گیلان گفت: نقش صنعت در اقتصاد گیلان ۲۲ درصد بوده و ۴۰ درصد از اشتغال استان در حوزه صنعت وجود دارد.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه ۶۰ درصد از تأمین اقتصاد ما به حوزه صنعت، معدن و تجارت بستگی دارد، افزود: بیش از سه هزار واحد تولیدی و صنعتی و ۱۲۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه داریم.

وی با اشاره به شناسایی ۱۱۰ معدن در استان گیلان، تصریح کرد: معادن سهم بالایی در تجارت داخلی و خارجی و همچنین ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت دارند.

دلق پوش ادامه داد: متأسفانه علیرغم وجود منابع معدنی خوب در گیلان، معادن شناسایی شده فعلی عمدتاً سطحی بوده و روی آنها کار نشده است.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از معادن استان گیلان به صورت نیم بند فعال هستند اظهار کرد: در گذشته گیلان به دلیل شرایط جغرافیایی خود در حوزه معادن فعالیت های چشمگیری نداشت و بیشتر از شن و ماسه رودخانه استفاده می کردند در حالی که معادن دارای پروانه ارزش بالایی دارند.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به رفع مشکلات تعدادی از معادن این استان، ادامه داد: ۲۵ معدن که عمدتاً سطحی بوده و دارای سنگ لاشه و غیره هستند را به مزایده گذاشتیم.

دلق پوش با بیان اینکه گیلان تنها استانی است که با وجود مشکلات فراوان تمامی واحدهای تولیدی آن برای بخش خصوصی هستند، افزود: در سال گذشته ۶۵ واحد راکد را به عرصه فعالیت برگرداندیم و اجازه ندادیم هیچ واحد تولیدی جدیدی تعطیل شود.

وی با بیان اینکه احیای تعدادی از واحدهای راکد در سال ۱۴۰۰ نیز هدفگذاری شده است، اضافه کرد: ایجاد کلینیک های عارضه یابی در شهرک های صنعتی و تشکیل جلسات میدانی در واحدهای تولیدی از جمله اقدامات ما برای رفع مشکلات این مراکز است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان