جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مسئول بسیج دانشجویی گیلان گفت: ۸۰ گروه جهادی بسیج دانشجویی در شهرستان های استان فعالیت می کنند و محرومیت زدایی از روستاها و تهیه و توزیع بسته های غذایی از خدمات آنهاست.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد مهدی نیازمند روز چهارشنبه در آئین معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا در سالن اجتماعات این دانشگاه افزود: گروه های جهادی فعال در شهرستان آستارا اقدامات قابل توجهی را در ۲ سال گذشته انجام داده اند و الگویی برای دیگر مناطق هستند.

وی بیان کرد: ساخت پنج سرویس بهداشتی و حمام و یک واحد مسکونی، توزیع بیش از چهار هزار بسته معیشتی و غذای گرم، پیگیری آبرسانی به روستای شونده کش کانرود و ویزیت رایگان بیش از ۵۰۰ بیمار در روستاهای محروم از فعالیت های گروه جهادی شهید احمدی روشن آستارا در ۲ سال گذشته است.

وی با اشاره به فعالیت دانشجویان بسیجی در پیشگیری از شیوع کرونا، اظهار کرد: دانشجویان علاوه بر حرکت های جهادی و عمرانی، در تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک نیز فعالیت کرده اند.

مسئول بسیج دانشجویی گیلان گفت: اندوخته های علمی دانشجویان و تجربه کارکنان برخی سازمان ها در قالب گروه های جهادی، ارزشمند است و استمرار فعالیت گروه های جهادی در مناطق محروم می تواند به توسعه عمرانی و زیرساختی و ممانعت از مهاجرت روستائیان به شهرها منجر شود.

در این آئین کلیپی از خدمات بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا پخش و از زحمات سه ساله محمد پورحنیفه قدردانی و مهدی لگامی به عنوان سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان معرفی شد.

دانشگاه آزاد اسلامی آستارا در سال ۶۶ تاسیس شده و هم اکنون در ۹۰ رشته کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، یکهزار و ۵۰۰ دانشجو دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان