جستجوگر خبری شهرستان شفت

نخستین محموله ترانزیتی کریدور شمال-جنوب از طریق گمرکات ریلی گیلان از مبدأ کشور فنلاند به مقصد بندر نهاواشوا هند و از مسیر آذربایجان و ایران و از طریق پایانه ریلی آستارا به روش حمل ونقل ترکیبی انجام ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اولین محموله ترانزیتی کریدور شمال_جنوب وارد محوطه ریلی گمرک آستارا  شد که با ورود این محموله ترانزیتی بارقه ای از امید در بین تجار و فعالان اقتصادی در این کریدور ایجاد شده است.

به گفته یوسفی نژاد، ناظر گمرکات گیلان، این قطار ترانزیتی حامل ۳۲ دستگاه کانتینر ۴۰ فوتی محموله رول کاغذ به ارزش ٥٣٥ هزار یورو و به تناژ ٥٦٣ تن  بود که از مبدأ کشور فنلاند به مقصد بندر نهاواشوا هند و از مسیر جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران و از طریق پایانه ریلی آستارا به روش حمل ونقل ترکیبی انجام پذیرفت.

آن طور که ناظر گمرکات گیلان بیان کرده، در ابتدا تخلیه کانتینرها در پایانه آستارا و حمل آنان توسط ناوگان جاده ای به مقصد رشت ادامه داشته است.

این در حالی است که با اتمام قطعه آزادراهی رشت به آستارا، محموله های ترانزیتی بدون توقف و به صورت مستقیم جابه جا خواهند شد که در وقت و هزینه نیز به شدت صرفه جویی می شود.

گفتنی است در عملیات  ورود نخستین محموله ترانزیتی به بندر آستارا ناظر گمرکات استان گیلان و مدیرکل راه آهن شمال ٢ نیز حضور داشتند و این عملیات تا پاسی از شب به طول انجامید.

بارگیری مجدد محموله ترانزیتی در ایستگاه رشت روی واگن های ایرانی انجام شد و سپس جهت انجام عملیات ترانشیپمنت به قطار و به مقصد گمرک شهید رجایی منتقل تا از طریق دریا به مقصد هندوستان گسیل شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان