جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره ملی رضوی، گفت: این جشنواره در سه رده سنی و امسال با محوریت امام زمان (عج) برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، پریسا کرمی ظهر چهارشنبه در جلسه کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با اشاره به ضرورت اختصاص بخشی از درآمد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی، بیان کرد: طبق قانون، نیم درصد درآمد شهرداری ها باید به نهاد کتابخانه های عمومی تعلق گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان به ضرورت گسترش فضای کتابخوانی در شهرها و نقاط مختلف اشاره کرد و گفت: این امر جز با همراهی شهرداری ها امکان ندارد و نیاز است که فضای پویا و شاداب در کتابخانه ها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه برخی شهرداری ها علت عدم اختصاص بخشی از درآمد خود به کتابخانه ها را مشکل مالی عنوان می کنند، افزود: این مبلغ از لحاظ قانونی کاملاً تأیید شده است و در صورت عدم توانایی پرداخت کل مبلغ باید حداقل ۵۰ درصد آن پرداخت شود.

کرمی با اشاره به اینکه کتابخانه های شرق گیلان در اختصاص درآمد مذکور مشکلی ندارند، اضافه کرد: میزان مطالعه مردم پس از کرونا نیز افزایش یافته لذا شهرداری رشت با نسبت به کمک مالی خود بیشتر همت کند.

وی با بیان اینکه فعالیت کتابخانه ها در فضای مجازی افزایش یافته است، تصریح کرد: بیش از ۷۰ پایگاه در شبکه اینستاگرام داریم که کتابخانه ها به معرفی کتاب های خود می پردازند و با مخاطب ارتباط برقرار می کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با تاکید بر ضرورت همکاری مالی شهرداری رشت با نهاد کتابخانه عمومی، گفت: رساندن تعداد کتاب های کتابخانه های عمومی به سطح مطلوب نیازمند همراهی بیشتر دستگاه ها است.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره ملی رضوی، بیان کرد: این جشنواره در سه رده سنی کودک، بزرگسال و نوجوان برگزار شده و محوریت جشنواره امسال امام زمان (عج) است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان