جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرماندار رشت با اشاره به اینکه بر اساس آمار تعداد کتابخوان های رشت به ۹ هزار نفر می رسد، گفت: این آمار با توجه به جمعیت این شهرستان و فرهنگ و سابقه آن بسیار شایسته نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فتح اللهی ظهر چهارشنبه در جلسه کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات، گفت: دشمنان با روش های مختلف درصدد کم رنگ کردن انتخابات بودند اما امن ترین انتخابات را با افزایش مشارکت نسبت به دوره های قبل برگزار شد.

فرماندار رشت با بیان اینکه ارتقای فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه بر فرهنگ عمومی و افزایش سطح آگاهی مؤثر است، افزود: کتابخوانی یکی از ارکان اصلی افزایش آگاهی جامعه است.

وی نگاه فرهنگی را لازمه ترویج کتابخوانی در جامعه دانست و بیان کرد: مطالبه گری بحث کتابخوانی را به مردم محول کرده ایم و جامعه از مسئولین انتظار ترویج فضای کتابخوانی دارد.

فتح اللهی با اشاره به اینکه شهرها در کنار توسعه ارکان مختلف به ترویج فضای کتابخانه نیز نیاز دارند، تصریح کرد: اختصاص هزینه هر چند اندک به ترویج کتاب در جلوگیری از آسیب های اجتماعی بسیار مؤثر است.

فرماندار رشت افزایش فرهنگ جامعه را در ارتقای رشد و توسعه جامعه مؤثر دانست و افزود: طبق آمار تنها ۹ هزار کتابخوان در شهرستان رشت داریم که این آمار طبق جمعیت این شهرستان و فرهنگ و سابقه آن شایسته نیست.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه ۷۵ جلد کتاب نفیس از مجموعه شخصی فرماندار رشت به کتابخانه های عمومی استان گیلان اهدا شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان