جستجوگر خبری شهرستان شفت

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در سازمان بسیج اقشار با اشاره به وجود ۹ مرکز علمی و پژوهشی کشوری در گیلان گفت: سپاه و بسیج به دنبال رشد علم و فناوری در کشور این زیرا باید حلقه مفقوده میان علم، صنعت و جامعه از ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مراسم تکریم و معارفه رئیس شورای مرکزی خانه نخبگان بسیج با حضور جمعی از مسؤولان در سالن اجتماعات سپاه قدس گیلان برگزار شد.

نقش نخبگان در حل مشکلات کشور مؤثر است

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در این مراسم با بیان اینکه ترورهای منافقین در طی این ۴۰ سال نشان دهنده انزوا دشمن در قبال جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: خون شهدا باعث شد تا جمهوری اسلامی روی به روز قوی و مستحکم تر ایستاده و به مسیر خود ادامه دهد.

الیاس کوثری با اشاره به نقش نخبگان در حل مشکلات کشور گفت: کشور دارای منابع علمی بسیار زیادی است که به راحتی می توانند بخش اعظمی از مشکلات کشور را حل و به رشد اقتصادی و همچنین تولید کمک کنند.

وی یکی راه های حل مشکلات کشور را استفاده از ظرفیت نخبگان دانست و بیان کرد: در گیلان مشکلات عدیده ای در عرصه های مختلف از جمله تولید و اشتغال وجود دارد، لذا سازمان نخبگان بسیج این آمادگی را دارد تا به حل مشکلات کمک کند.

سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی در کشور تفهیم شود

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در سازمان بسیج اقشار نیز در این جلسه با بیان اینکه مردم با حضور خود در انتخابات وفاداری خود به انقلاب را نشان دادند، اظهار کرد: استکبار در تلاش برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات بود ولی مردم با حضور چشمگیر و بی نظیر خود باعث اقتدار جمهوری اسلامی شده و به جهانیان نشان دادند که تا پای جان از انقلاب خود دفاع کردند.

حسن حبیبی با اشاره به نقش علم در پیشبرد اهداف کشور گفت: علم اهمیت بسیار زیادی در پیشرفت کشور در عرصه های مختلف دارد لذا از این رو باید از ظرفیت نخبگان نهایت بهره را برد.

وی یکی از مشکلات کشور را تفهیم نشدن درست سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: مقام معظم رهبری چندین سال در فرمایشات خود تنها راه برون رفت کشور از این شرایط را توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی معرفی کردند ولی متأسفانه هنوز این برنامه به درستی برای مسؤولان تفهیم نشده و باید در جلسات مختلف به این امر توجه ویژه شود

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در سازمان بسیج اقشار با تأکید بر لزوم توجه به رشد طراز علمی در کشور بیان کرد:طراز هر کشور را بر اساس مقاله و پیشرفت های علمی سنجیده می شود که خوشبختانه با وجود همه تحریم ها ایران رتبه اول منطقه و ۱۶ جهان در رشد علمی و عرضه مقاله های مختلف است.

حبیبی با بیان اینکه رشد علمی منجر به افتخار و عزت برای ملت می شود، تصریح کرد: در عقبه تاریخ معاصر ایران دانشمندان بسیار زیادی در عرصه های مختلف وجود داشتند که با توان علمی خود باعث عزت و افتخار کشور شدند.

وی با ابراز خرسندی از ساخت واکسن های متعدد کرونا توسط دانشمندان ایرانی گفت: کشور در سخت ترین شرایط تحریم قرار داشته و ورود برخی از اقلام و داروها به کشور ممنوع است ولی دانشمندان ایرانی با تکیه بر توان علمی خود توانستند واکسن های متعدد کرونا را ساخته و حتی روش ساخت آن را در اختیار دیگر کشورها قرار دهند.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در سازمان بسیج اقشار با اشاره به وجود ۹ مرکز علمی و پژوهشی کشوری در گیلان افزود: سپاه و بسیج به دنبال رشد علم و فناوری در کشور این زیرا باید حلقه مفقوده میان علم، صنعت و جامعه از بین برود.

 

استفاده از ظرفیت نخبگان معطوف به دانشگاه نشود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی فرهنگی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رأی پیشرفت باید تفکر جدید در جامعه ایجاد شود، اظهار کرد: هرگونه تغییر تحول و پیشرفت با تفکر همراه است زیرا بدون ایده و خلاقیت هیچ موفقیتی حاصل نمی شود لذا برای پیشرفت باید تفکر جدید ایجاد شود.

محمد دوستار با اشاره به نقش بسیج در استفاده بهینه از ظرفیت علمی جامعه گفت: اگر بسیج در کنار علم قرار گیرد از ظرفیت نخبگان بدون بوروکراسی اداری استفاده می شود که در این صورت به راحتی می توان بسیاری از احساس های نیاز جامعه را برطرف کرد.

وی ایجاد خانه نخبگان بسیج را یک ضرورت در جامعه دانست و افزود: برای رشد این ساختار برنامه های کوتاه میان و بلندمدت داشت .

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی فرهنگی سپاه قدس گیلان با تأکید بر لزوم توجه از ظرفیت نخبگان در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: اگر خواهان پیشرفت در جامعه هستیم باید به جای چشم دوختن به خارج باید از ظرفیت نخبگان استفاده کرد و این نخبگان فقط محدود به دانشگاهیان نیست.

 


به گزارش فارس، در پایان این جلسه از زحمات محمد الله خواه تجلیل و محمد دوستار به عنوان رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی فرهنگی سپاه قدس گیلان  معرفی شد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان