جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- استاندار گیلان با بیان اینکه مدیریت سیستمی توزیع مرغ از کشتارگاه تا محل عرضه صنوف، در نظارت و شفافیت اثرگذار است ، بر لزوم پایش مستمر فروش مرغ در بازار با قیمت مصوب و نیز استمرار روند امیدبخش ...

  به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، ارسلان زارع روز چهارشنبه در جلسه مشترک کارگروه های تنظیم بازار و امور تعزیرات گیلان اظهار داشت: تجربه مطلوب توسعه دولت الکترونیک در مسیر شفافیت سازی و پیشگیری از فساد به ویژه طی دو سال اخیر با اعمال محدودیت های کرونایی در استفاده از سامانه های مختلف به ویژه سامانه جامع تجارت نمایان است.

وی مدیریت سیستمی توزیع مرغ از کشتارگاه ها تا محل عرضه صنوف را موثر ارزیابی و بر ضرورت تلاش برای موفقیت در این حوزه همچون دیگر شاخص ها تأکید و تصریح کرد: باید برخی نواقص موجود در زیرساخت ها با تجهیز کشتارگاه ها برطرف شود تا با همراهی دستگاه های مرتبط و رصد مستمر، شاهد اجرای دقیق این تصمیم باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به اجرای مصوبه قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومانی مرغ در بازار به عنوان یکی از استان های موفق اشاره و تصریح کرد:  استفاده از اصطلاحات غیرقانونی همچون مرغ دولتی و غیردولتی و نصب آن در واحدهای صنفی شبکه توزیع، صحیح نیست و باید پایش دقیق بازار توسط دستگاه های نظارتی و بازرسان اصناف  انجام شود .

وی  خاطرنشان کرد: در استانی که بیش از نیاز مصرفی، مرغ تولید می شود؛ دسترسی مردم به این کالای اساسی نباید با مشکلی مواجه باشد و لازم است فرمانداران و دستگاه های مرتبط شهرستانی با برگزاری مستمر کارگروه تنظیم بازار و رصد مبادی ورودی و خروجی  برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه نظارت جدی  داشته باشند.

زارع همچنین با اشاره به عدم کمبود نهاده های مورد نیاز صنعت پرورش مرغ در گیلان  بر ضرورت توزیع به موقع مرغ  تأکید و اضافه کرد: در تأمین مایحتاج اساسی همچون شکر و روغن در استان مشکلی وجود ندارد.

 استاندار گیلان در پایان به نقش تعزیرات حکومتی در نظارت بر نرخ اقلام و کالاها و خدمات در کنار وظایف دیگر این مجموعه نیز اشاره و بر لزوم استمرار روند امیدبخش رسیدگی به پرونده ها تأکید کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان