جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان گفت: در آخرین گزارشات رنگ بندی کرونایی شهرستان ماسال نیز تغییر رنگ داد تا تعداد شهرستان نارنجی گیلان به سه برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار رنگ بندی کرونایی شهرها، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت یکی دیگر از شهرستان های استان گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بر این اساس شهرستان ماسال با تغییر رنگ جز شهرستان های نارنجی استان گیلان قرار گرفت، افزود: در حال حاضر علاوه بر ماسال، آستارا و رودبار نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه رعایت شیوه نامه های بهداشتی تنها راهکار جلوگیری از انتشار بیشتر کرونا در استان است، گفت: شهروندان و مسافران باید از ماسک در همه جا استفاده کرده و فاصله فیزیکی و دستور العمل های بهداشتی را نیز به صورت دقیق رعایت کنند.

وی با بیان اینکه قطعاً عدم رعایت پروتکل ها و عادی انگاری تعداد شهرهای نارنجی در استان گیلان را افزایش می دهد، اضافه کرد: با ورود نمونه های جدید کرونا باید با دقت بیشتری پروتکل ها رعایت شود.

حیدرزاده با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته ۵۷ بیمار جدید نیازمند به بستری در استان گیلان شناسایی شد، ادامه داد: مجموع بیماران کرونایی بستری گیلان به ۲۴۴ بیمار بستری هستند.

وی به بستری ۵۰ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان اشاره کرد و افزود: امروز نیز چهار بیمار بدحال به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شهروندان خواست با توجه به افزایش بیماران کرونایی همچنان دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند و از هر گونه دورهمی جلوگیری کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان