جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- دومین کنکور سراسری کرونایی همزمان با سایر نقاط کشور در استان گیلان با رقابت بیش از ۳۷ هزار داوطلب آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، از ساعت ۸ صبح امروز (چهارشنبه) برگزاری آزمون کنکور سراسری در استان گیلان همزمان با سایر نقاط کشور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی آغاز شد.

بر اساس برنامه اعلام شده صبح امروز داوطلبان گروه آزمایشی هنر رقابت خود را آغاز کردند.

نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری آزمون ها در گفتگویی با اشاره به اینکه ۳۷ هزار و ۱۸۳ داوطلب گیلانی در آزمون کنکور سراسری امسال شرکت دارند، اظهار کرد: این تعداد در مقایسه با سال گذشته با رشد ۱۲ درصدی همراه است.

ارسلان دمیرچی با بیان اینکه بر اساس آمارها تعداد داوطلبان دختر بیشتر از پسران است، افزود: ۳۷ درصد شرکت کنندگان را پسران و ۶۳ را دختران تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور جلوگیری از ازدحام و اجتماع داوطلبان در یک مرکز تعداد حوزه های امتحانی در سطح استان گیلان افزایش یافته است، گفت: امسال آزمون کنکور در شهرستان های آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، رشت، رضوانشهر، رودبار، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا، تالش، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال برگزار می شود.

دمیرچی همچنین به لزوم رعایت دستور العمل های بهداشتی اشاره و با بیان اینکه تمام شیوه نامه های ابلاغی در محل برگزاری آزمون رعایت شده است، اضافه کرد: کارشناسان حوزه بهداشت و درمان نیز نظارت لازم بر روند اجرای شیوه نامه ها قبل و در حین برگزاری آزمون انجام داده و می دهند.

وی با تأکید بر اینکه در زمان برگزاری آزمون همراه داشتن و استفاده همه داوطلبان از ماسک لازم و ضروری است، ادامه داد: در صورت نداشتن ماسک از ورود آن ها به حوزه های آزمون جلوگیری می شود.

نماینده تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری آزمون ها ادامه داد: محیط حوزه های آزمون یک روز قبل از آزمون و در آخرین ساعات باقی مانده به آغاز آزمون ضدعفونی می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان