جستجوگر خبری شهرستان شفت

به جهت توزیع عادلانه و کاهش خاموشی ها در گیلان شرکت توزیع برق استان طی روز گذشته توانست با پایش مصرف و پیگیری های متعدد، 112 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز را جمع آوری کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی سایر مشترکین و همچنین مبارزه با انشعابات غیرمجاز، با همکاری نیروی انتظامی و مراجع قضایی طی روز گذشته در شهرستان های رشت ،رودسر ،فومن ،تالش تعداد 122 دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز کشف و جمع آوری و افراد متخلف نیز جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

محمد اسماعیل هنرمند، مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در گفت وگویی که با فارس داشته، اظهار کرد: با تشکیل کمیته جمع آوری مراکز غیرمجاز رمز ارز در استان با حضور دستگاه های اجرایی، قضایی و امنیتی تاکنون، قریب به پنج هزار و ۲۰۰ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت برق گیلان، دستگاه های غیرمجاز رمزارزها در گیلان بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده اند.

با توجه به افزایش دما و در پی آن افزایش مصرف برق، خاموشی های گسترده ای در سطح کشور و استان گیلان پدید آمده که مصرف بی رویه برق توسط مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها یکی از دلایل آن است.

عزم راسخ شرکت توزیع برق در پایش، شناسایی و برخورد با سودجویانی که با برق ارزان و تقریباً رایگان اقدام به استخراج رمزارزها می کنند ستودنی است و این مهم باید با شدت و حدت بیشتری در روزها و ماه های پیش رو تداوم داشته باشد.

شرکت توزیع برق گیلان از شهروندان خواسته تا در صورت مشاهده دستگاه های رمز ارز غیرمجاز مراتب را به شماره ۱۲۱ اطلاع رسانی کنند تا از این طریق با شناسایی و جمع آوری این مراکز غیرمجاز به پایداری بیشتر شبکه برق به ویژه در ایام تابستان کمک کرده باشند.

ناگفته نماند که شرکت برق افرادی را که مراکز غیرمجاز رمز ارز را معرفی کنند، حداکثر تا ۲۰ میلیون تومان جایزه در نظر گرفته اما مردم باید به خاطر داشته باشند که تنها مشتری شرکت توانیر نیستند بلکه سهمشان از این شرکت مشارکت در پایداری انرژی و تلاش برای ارتقای کمی و کیفی این پایداری است.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان