جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: کارشناسان حوزه بهداشت و درمان بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی در حوزه های آزمون کنکور نظارت می کنند.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس آمار و گزارشات دریافتی بیماری کرونا همچنان با شیب ملایم در استان گیلان رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۵۷ بیمار جدید نیازمند بستری در استان گیلان شناسایی شد، گفت: مجموع بیماران بستری کرونایی گیلان به ۲۲۵ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: ۴۵ بیمار بدحال و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

حیدرزاده با تاکید بر این که تنها راهکار جلوگیری از انتشار بیشتر کرونا رعایت شیوه نامه های بهداشتی است، ادامه داد: باید در همه جا از ماسک استفاده کنیم.

وی همچنین به برگزاری کنکور سراسری در چهار روز همزمان با مناطق دیگر کشور اشاره و اضافه کرد: حوزه بهداشت و درمان نیز با همکاری همه دستگاه ها همانند فرمانداری دانشگاه و سایر ارگان ها دخیل در برگزاری آزمون تمهیدات لازم برای برگزاری خوب، سالم و امن این آزمون فراهم کرده است.

حیدرزاده با اشاره به بازدید از حوزه های امتحانی، گفت: ضدعفونی حوزه های امتحانی قبل و بعد از ورود و خروج شرکت کنندگان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تعداد حوزه های امتحانی و شهرستان های برگزار کننده آزمون، بیان کرد: این موضوع سبب شده تا شاهد تراکم کمتری در مرکز استان باشیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه قبل و در حین برگزاری آزمون کارشناسان از حوزه های امتحانی بازدید کرده و خواهند کرد، افزود: خانواده ها از تجمع در محل آزمون جداً خودداری کنند، تمام نکات بهداشتی در داخل حوزه های امتحانی با دقت رعایت خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان